God of War Yakında PC İçin Duyurulabilir

Konsola özel oyun istemek veya çıkarmak, egoistlikten başka bir şey değil bence. Günümüzde tablete veya telefona çıkan bir oyunu bilgisayarda da oynayabiliyorsak, konsoldan çıkan bir oyunu da bilgisayarda oynamamız gerekir. Aynı şekilde bilgisayara çıkan bir oyunu da konsolda oynamamız gerektiğini düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Playstation'a özel oyunlar sürekli olarak olarak PC'ye çıkmaya devam ederse insanlar kendine soracak zaten; Ulan ben neden kendime Playstation satın alıyorum ki aynı oyun zaten PC'de var ve PC daha kullanışlı. Şahsen ben sadece "The Last Of Us" için PS4 satın aldım, yani sadece bir adet oyun bile bana bu konsolu aldırma kapasitesine sahip. Ama eğer bütün bunları Playstation platformuna daha çok oyuncu çekmek için yapıyorlar ve sadece belli oyunlar çıkacaksa o zaman bu kendileri için başarılı bir pazarlama tekniği olabilir çünkü PS oyununu PC'de oynayan bir kişi diğer özel oyunları da oynamak isteyecek ama diğer oyunların PC'de olmadığını görünce kendine PS satın alacak. Ama eğer sürekli olarak bütün özel oyunlarını PC'ye getirmeye devam ederlerse bence kullanıcı kayıp ederler. Dediğim gibi PC her ne kadar bir konsoldan pahalıya denk gelse bile PS4'ten daha kullanışlı bir alet, zaten PS alanların çoğu özel oyunları için satın alıyor bu konsolu aynı benim gibi. Bu arada arkadaşlar PS'a özel oyunların marka haklarına Sony sahip adamlar canı isterse PC'ye çıkarabilir istemezse de çıkarmaz buna egoistlik denmiyor pazarlama deniyor yoksa millet neden bu konsolu satın alsın PC almak varken.

Gelmez, gelemez böyle bir şey olursa Sony kendi ayağına sıkmış olur.
Bakmayın Siz Heavy Rain, Detroit gibi bazı oyunların yıllar sonra PC'ye geldiğine. O firmanın (Quantic Dream) Sony ile sözleşmesi bitti. Santa Monica Sony'nin öz evladı stüdyolarındandır. Kısaca GoW PC'ye gelmez

Oyle yorumlar yapilmis ki okudukca insan uzuluyor. Konsol sadece ozel oyun icin alinir diye bir kural mi var ? Emin olun oyun gelistiricileri oyunlari yaparken vergi cehennemi anadolu topraklarini dusunerek yapmiyorlar. Windows ile hic bir isi olmayan ABD`deki milyonlarca Mac sahibi aksam eve gelince $400 odeyip aldigi cihaz ile oyun oynasin diye yapiyorlar. Bunun disinda birde yatarak oyun oynama diye birsey var, konsol ve PC rakip degil birbirinden tamamen farkli cihazlar. Bir oyun PC`ye cikti diye artik konsol alinmaz mantigi bir Turklerde var galiba. Emin olun ozel oyun diye birsey olmasa bile konsol oyunculari farkli PC oyunculari farklidir.

Oyle yorumlar yapilmis ki okudukca insan uzuluyor. Konsol sadece ozel oyun icin alinir diye bir kural mi var ? Emin olun oyun gelistiricileri oyunlari yaparken vergi cehennemi anadolu topraklarini dusunerek yapmiyorlar. Windows ile hic bir isi olmayan ABD`deki milyonlarca Mac sahibi aksam eve gelince $400 odeyip aldigi cihaz ile oyun oynasin diye yapiyorlar. Bunun disinda birde yatarak oyun oynama diye birsey var, konsol ve PC rakip degil birbirinden tamamen farkli cihazlar. Bir oyun PC`ye cikti diye artik konsol alinmaz mantigi bir Turklerde var galiba. Emin olun ozel oyun diye birsey olmasa bile konsol oyunculari farkli PC oyunculari farklidir.
Xbox kanadında söylediklerin mantıklı olabilir fakat Playstation, özel oyunları sayesinde tercih ediliyor.

Sanırım biraz da bana yanıt verdiniz.😀 Böyle bir kural yok ama örneğin sosyalde gördüğüm "Xbox vs PS" konularında 'eğer exclusive oyunlar ilginizi çekiyorsa PS alın' tarzı cevapları çok görüyorum, o yüzden söyledim. Yoksa isterse insan PC'de oynar ister konsolunda. Bir oyun PC'ye çıktı diye konsol alınmaz diye kimse bir şey söylemedi.

Sony, kendi bacağına sıkmış olur. Xbox ve Windows markalarının ikisi de Microsoft'a bağlı. Çapraz platform desteği yapabiliyor. Sony ise böyle bir avantaja sahip değil. Sony'nin tek para kazandığı nokta Playstation. Oyununu başka platforma çıkarırsa satamaz.

Geri
Yukarı