God of War Yakında PC İçin Duyurulabilir

Quantic Dream'in Sony ile sözleşmesi bitti çünkü fakat Santa Monica Sony'nin kendi stüdyosudur. Quantic Dream gibi anlaşma yaptığı değil

Dediğim gibi belli olmaz. Horizon Zero Dawn geldi, bu da gelebilir. Satışları düşmüşken "bir de buradan sunayım!" mantığı olabilir.

Ben PC'yi hem TV'ye bağlayıp hem kendi monitöründen rahatça oynayabiliyorum, PC'nin hemen yanında TV var canım uzanarak oyun oynamak istediği zaman geçiyorum TV karşısında ki koltuğa bağlıyorum Dualshock 4'ü yata yata oyunumu oynuyorum PC'den. Bu arada çoğu insan zaten özel oyunları için satın alıyor Playstation'ı, geçen bir video izledim adamın biri Xbox festivalinde Xbox'ı almasının tek nedeninin Halo serisi olduğunu söylüyor. Hani Xbox'un özel oyunu zaten çok az iki elin parmağını geçer mi bilmiyorum ama buna rağmen sadece bir oyun bile insanlara konsol aldırtıyor. Bu arada dediğim kurulumu yaparsanız PC'yi hem konsol gibi yatarak kullanırsınız hemde isterseniz klavye mouse ile masa üstünde kullanırsınız.

Sanırım biraz da bana yanıt verdiniz.😀 Böyle bir kural yok ama örneğin sosyalde gördüğüm "Xbox vs PS" konularında 'eğer exclusive oyunlar ilginizi çekiyorsa PS alın' tarzı cevapları çok görüyorum, o yüzden söyledim. Yoksa isterse insan PC'de oynar ister konsolunda. Bir oyun PC'ye çıktı diye konsol alınmaz diye kimse bir şey söylemedi.
:) :)
Xbox ve PS rakip oldugu icin ozel oyunlara bagli olarak tercih yapilmasi tabiki dogru ancak benim dedigim PC`nin farkli bir platform ve sadece oyun odakli birsey olmadigi. Iki platformda farkli kisilere hitap ediyor ve oyun gelistiricileri daha fazla kisiye ulasmak adina farkli platformlara oyunlarini cikarabiliyorlar. Soyle bir ornek vereyim ben ABD`de yasiyorum uzun yillardir ve COD Warzone ilk ciktiginda cevremdeki bir cok kisi sadece o oyunu oynamak icin PS4 satin aldi. Hakbuki her platformda olan bir oyun COD.

Dediğim gibi belli olmaz. Horizon Zero Dawn geldi, bu da gelebilir. Satışları düşmüşken "bir de buradan sunayım!" mantığı olabilir.
Horizon'un PC'ye gelme amacı bence PS5'e hazırlık çünkü insanlar Horizon'un yeni gelecek oyunun sadece PS5'e çıkacağını gördükleri zaman konsola yönelebilirler. Bence tamamen pazarlama tekniği taraflarına kullanıcı çekmeye çalışıyorlar, belli mi olur belki aradan belli bir süre sonra "The Last Of Us ilk oyunu" PC'ye gelebilir zaten oyunun ekmeğini çok fazla yediler ve ileride ki konsolları için bu oyunu PC'ye getirip kendilerine daha fazla oyuncu kazanabilirler.
:) :)
Xbox ve PS rakip oldugu icin ozel oyunlara bagli olarak tercih yapilmasi tabiki dogru ancak benim dedigim PC`nin farkli bir platform ve sadece oyun odakli birsey olmadigi. Iki platformda farkli kisilere hitap ediyor ve oyun gelistiricileri daha fazla kisiye ulasmak adina farkli platformlara oyunlarini cikarabiliyorlar. Soyle bir ornek vereyim ben ABD`de yasiyorum uzun yillardir ve COD Warzone ilk ciktiginda cevremdeki bir cok kisi sadece o oyunu oynamak icin PS4 satin aldi. Hakbuki her platformda olan bir oyun COD.
Dediğiniz doğru bir bakıma bende Warzone oynarken bir çok oyuncuyla muhabbet ediyorum ve adam bana yıllardır konsol kullandığını ve PS'ı sadece online oyunlar için aldığını ve bunun sebebinin ise PC'de çok fazla hile olduğunu söylüyor :D.

Ben PC'yi hem TV'ye bağlayıp hem kendi monitöründen rahatça oynayabiliyorum, PC'nin hemen yanında TV var canım uzanarak oyun oynamak istediği zaman geçiyorum TV karşısında ki koltuğa bağlıyorum Dualshock 4'ü yata yata oyunumu oynuyorum PC'den. Bu arada çoğu insan zaten özel oyunları için satın alıyor Playstation'ı, geçen bir video izledim adamın biri Xbox festivalinde Xbox'ı almasının tek nedeninin Halo serisi olduğunu söylüyor. Hani Xbox'un özel oyunu zaten çok az iki elin parmağını geçer mi bilmiyorum ama buna rağmen sadece bir oyun bile insanlara konsol aldırtıyor. Bu arada dediğim kurulumu yaparsanız PC'yi hem konsol gibi yatarak kullanırsınız hemde isterseniz klavye mouse ile masa üstünde kullanırsınız.
Konsol oyuncularinin klavye ve fareye hic bir ilgisi yok. Onlara gore oyun denilen sey kontrolcuyle oynanir. Durum boyleyken neden $400 dolara oynayabilecekken $1000 dolar sistem kursun ? Ureticiler nufusu ve alim gucu kuvettli ABD pazarini dusunerek uretim yapiyor, oyunlarin 500 TL`ye satildigi ve cok az kisinin ulasabildigi Turkiyeyi degil. Son cikan Ghost of Tsushima oyununa bakarsaniz Sony uretimi oldugu ve Sony firmasinin da Japon olmasina ragmen oyun ingilizce olarak yapilmis sonradan japonca dublaj eklenmis, dudak hareketlerine bakarken karakterin aslinda ingilizce konustugu anlasiliyor ve karakter Japon oyunda Japon tarihini anlatiyor.

Son düzenleme:
Konsol oyuncularinin klavye ve fareye hiçbir ilgisi yok. Onlara gore oyun denilen sey kontrolcuyle oynanir. Durum boyleyken neden $400 dolara oynayabilecekken $1000 dolar sistem kursun? Ureticiler nufusu ve alim gucu kuvettli ABD pazarini dusunerek uretim yapiyor, oyunlarin 500 TL'ye satildigi ve cok az kisinin ulasabildigi Türkiye'yi degil. Son cikan Ghost of Tsushima oyununa bakarsaniz Sony uretimi oldugu ve Sony firmasinin da Japon olmasina ragmen oyun İngilizce olarak yapilmis sonradan Japonca dublaj eklenmis, dudak hareketlerine bakarken karakterin aslinda İngilizce konustugu anlasiliyor.

Bu dediğinize katılıyorum. Total War hariç hiçbir oyunu klavye mouse ile oynamıyorum. Buna FPS oyunları da dahil. Oyun dediğin Controller ile oynanır bence. Klavye mouse tamamen oyun zevkimi baltalıyor

Geri
Yukarı