Çözüldü God of War'ı oynamak için öncekileri oynamalı mıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yeni çıkan God of War oyununu oynamak istiyorum ama öncekileri oynadığım için çekiniyorum. Öncekileri oynamama gerek var mı? Hikayesini izleyeyim dedim çok karışık, az şey anladım, ne yapmalıyım?

Çözüm
@ned stark of rivia spoiler vermeyeyim. Oyunun yönetmeni gerek yok demiş.

Ancak bazı oyuncular eski seriyi oynamadıkları için, yeni oyunu oynamaya çekiniyorlar. Bu yüzden oyunun yönetmeni duruma açıklık getirmek için yaptığı bir röportajda bu konuya değindi. Yönetmen Cory Barlog, yeni oyunun eski oyunlara göndermeler yapacağını fakat yeni oyunu oynamak için eski oyunların baştan sona oynanmasının gerekli olmadığını belirtti. Yani eğer eski oyunlar ile bir alakanız yoksa, çekinmeden yeni oyuna giriş yapabilirsiniz.

merlininkazani.com'dan alıntıdır.
10-20 dakikalık Kratos'un hikaye videoları var. Bence Kratos'un önceki hayatı hakkında bilgi sahibi olmadan oynama.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
-
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

10-20 dakikalık Kratos'un hikaye videoları var. Bence Kratos'un önceki hayatı hakkında bilgi sahibi olmadan oynama.

ya da

İzlediğini ama anlayamadığını yazmış. Oynaması daha iyi olur.

Mesela Witcher 1'i hiç oynamadım. Şu an oynayabileceğim seviyede olmadığı için niyetlenmedim. Ama vakti zamanında seriye 2. oyundan başlarken ilk oyunda neler olduğunu anlatan içeriklere ulaşmıştım. Siz de en azından hikayeyi bilmek açısından bakabilirsiniz.

İzlediğini ama anlayamadığını yazmış. Oynaması daha iyi olur.
PS2 ya da PS3 sahibiyse elbette oynasın ancak 10-20 dakikalık videoların da anlaşılmayacak bir tarafı yok.

(God of War I-II oyunları PS2 ve PS3 sistemlerinde var.)

4-5 oyunu PC üzerinden emulatör vasıtasıyla oynayabiliyorsunuz, serinin 3. oyununu da PS4 üzerinden oynasanız, sadece son oyunu oynayarak alacağınız zevki %400 arttırırsınız.
  1. God of War: Ascension (PS3 exc. oyun, Türkçe dublajı var.)
  2. God of War: Chains of Olympus (PSP oyunu, PC üzerinden oynanabilir.)
  3. God of War (PS2 oyunu, PC üzerinden oynanabilir.)
  4. God of War: Ghost of Sparta (PSP oyunu, PC üzerinden oynanabilir.)
  5. God of War: Betrayal (Java oyunu, PC üzerinden oynanabilir.)
  6. God of War II (PS2 oyunu, PC üzerinden oynanabilir.)
  7. God of War III (PS3 ve PS4 için çıktı, PS4 sürümü Remastered, oynamanızı kesinlikle tavsiye ederim.)
  8. God of War 2018 (Son çıkan oyun, son zamanı anlatıyor. Sıralamaya uymanızı tavsiye ederim.)

Geri
Yukarı