Çözüldü God of War'ı oynamak için öncekileri oynamalı mıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yeni çıkan God of War oyununu oynamak istiyorum ama öncekileri oynadığım için çekiniyorum. Öncekileri oynamama gerek var mı? Hikayesini izleyeyim dedim çok karışık, az şey anladım, ne yapmalıyım?

Çözüm
@ned stark of rivia spoiler vermeyeyim. Oyunun yönetmeni gerek yok demiş.

Ancak bazı oyuncular eski seriyi oynamadıkları için, yeni oyunu oynamaya çekiniyorlar. Bu yüzden oyunun yönetmeni duruma açıklık getirmek için yaptığı bir röportajda bu konuya değindi. Yönetmen Cory Barlog, yeni oyunun eski oyunlara göndermeler yapacağını fakat yeni oyunu oynamak için eski oyunların baştan sona oynanmasının gerekli olmadığını belirtti. Yani eğer eski oyunlar ile bir alakanız yoksa, çekinmeden yeni oyuna giriş yapabilirsiniz.

merlininkazani.com'dan alıntıdır.
Eski oyunlarda kullandığımız silah olan kılıçlar koluna alevlerle mühürleniyor. Bu oyunda da kratos onları sökmüş, yerinde yara izi kalmış.

Peki çok teşekkür ederim yardımın için.🙋🙋
Eski oyunlarda kullandığımız silah olan kılıçlar koluna alevlerle mühürleniyor. Bu oyunda da kratos onları sökmüş, yerinde yara izi kalmış.

Bir şey soracağım oyunda hangi karakter hakkında gönderme var yani ares mi zeus mu atena mı?

Son düzenleme:
Evet. Hikayesi ilk dört oyunla alakalı. Yoksa eski oyunlara yapılan göndermeleri falan anlayamazsın.

Yav agalar bu God of War 1 PC'ye inmiyor ki. Ayrıyeten 1 2 3 hiçbiri Türkçe değil zaten. Bir şey anlayamayız ki hikayelerinden Allah aşkına. 3 saat oldu şu 1'i indirip oynayamadım hâlâ.

Evet. Hikayesi ilk dört oyunla alakalı. Yoksa eski oyunlara yapılan göndermeleri falan anlayamazsın.

Oyunda toplasanız 5 tane gönderme falan vardır. Zaten ilk 3 oyunun Yunan mitolojisinde geçtiğini bilen biri az çok anlayabilir göndermeleri. Anlamasa bile hikayeyi etkilemiyor.

Geri
Yukarı