GoDaddy sitesinden barındırma hizmeti alınır mı?

Furkan059

Hectopat
Öncelikle ilk sorum, transfer etmeden bir alan adını başka rastgele bir siteden aldığım web hosting hizmetine bağlayabilir miyim? 2. sorum ise GoDaddy sitesinden web hosting alırsam beni üzer mi, daha önce kullanan var mı?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
(İstediğim hobi amaçlı, ufak bir e-ticaret sitesi açmak)

Türkiye'ye hizmet vercekseniz Türkiye lokasyon TurkNet veri merkezi ya da bursa/dgn veri merkezinde barınan hosting şirketinden wephosting hizmeti alınız.

Evet alan adını transfer etmeden başka firmadaki hostinge bağlayabilirsin, domain'inin dns ayarını hosting aldığın firmanın dns'ine bağlaman yeterli. İki tarafta da hangi ayarları nasıl yapabileceğini iki tarafın kendi sitelerinden öğrenebilirsin. GoDaddy'den ve Natro'dan çok hizmet aldım ben memnun olamadım. Hostinger'i tavsiye ederim. Uygun fiyatta, ücretsiz yedekleme ve ssl sertifikası ve pakete bağlı olarak ücretsiz domain veriyor ben çok memnunum. GoDaddy'de ve Natro'da ne yaşadın dersen hosting yenileme zamanı gelince uçuk kaçık fiyatlar çıkıyor artı olarak GoDaddy'de ısrarı üzerine microsoft authenticator ile güvenlik arttırmamı istedi bende yaptım iPhone kullanıyorum telefon kendini güncelledi microsoft authenticator uygulaması yeniden yüklendi hesabıma giriş yapmama rağmen Godaddy authenticator'ı sisteme gelmiyordu GoDaddy'e de dolayısıyla erişemiyordum 1 hafta uğraştım benden noter kağıdına kadar istediler karantina dönemindeydik bunu bahane edip hesaba erişim açtırabildim yoksa iş çok daha kötüydü ve hosting yenilemede natrodan bile daha aşırı ücret istiyorlardı.

Türkiye'ye hizmet vercekseniz Türkiye lokasyon TurkNet veri merkezi ya da bursa/dgn veri merkezinde barınan hosting şirketinden wephosting hizmeti alınız.

Değerli cevabın için teşekkür ederim. Araştıracağım.

Evet alan adını transfer etmeden başka firmadaki hostinge bağlayabilirsin, domain'inin DNS ayarını hosting aldığın firmanın DNS'ine bağlaman yeterli. İki tarafta da hangi ayarları nasıl yapabileceğini iki tarafın kendi sitelerinden öğrenebilirsin. GoDaddy'den ve Natro'dan çok hizmet aldım ben memnun olamadım. Hostinger'i tavsiye ederim. Uygun fiyatta, ücretsiz yedekleme ve SSL sertifikası ve pakete bağlı olarak ücretsiz domain veriyor ben çok memnunum. GoDaddy'de ve Natro'da ne yaşadın dersen hosting yenileme zamanı gelince uçuk kaçık fiyatlar çıkıyor artı olarak GoDaddy'de ısrarı üzerine Microsoft authenticator ile güvenlik arttırmamı istedi bende yaptım iPhone kullanıyorum telefon kendini güncelledi Microsoft authenticator uygulaması yeniden yüklendi hesabıma giriş yapmama rağmen GoDaddy authenticator'ı sisteme gelmiyordu GoDaddy'e de dolayısıyla erişemiyordum 1 hafta uğraştım benden noter kağıdına kadar istediler karantina dönemindeydik bunu bahane edip hesaba erişim açtırabildim yoksa iş çok daha kötüydü ve hosting yenilemede Natro'dan bile daha aşırı ücret istiyorlardı.

Değerli cevabın için teşekkür ederim. Öncelikle yaşadığın durum için üzgünüm, umarım bir daha böyle bir şey yaşamazsın. Konuya dönecek olursak, transfer ücreti ödememek için GoDaddy sitesinden bahsetmiştim. 50 lira daha verip düzgün bir yerden almak en iyi seçenek gibi, teşekkürler.

Geri
Yukarı