Göbek Nasıl Eritilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba.

1- Düzenli yürüyüş yapmak, asansör kullanmak yerine bilerek (kasden) merdivenleri çıkabilmek, derin nefes alma egzersizlerini denemek veya yapabilmek, doğru nefes almayı öğrenmek veya uygulamak kalori yakılmasında önemli bir etkendir.

2- Tüm tatlıları asıl öğün yemeğinden çok önce, 2 saat önce yiyebilmek (Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun tatlıların olası zararlarını en aza indirebilen en son tespitidir* ) , yemekten hemen sonra tatlı, meyve, vb. şeker ve kalori değeri çok yüksek olan şeker türevi besinleri tüketmemektir. Hazır meşrubatlar olarak örneğin Coca Cola veya hazır meyve suları gibi. Çünkü bu durumda şeker çok daha kolayca yağa dönüşüp vücudun hiç istenmeyen bölgelerinde depolanabilir.

* Yemek öncesi yalnız başına tatlı alındığında; şekerlerin yağa dönüşmesi çok daha zordur, çünkü vücut metabolizması sadece bu besine odaklanıp yalnız onunla baş etmeye uğraşmaktadır. (Öncesinde alınan bir mantığa veya anlayışa göre) Yemekle birlikte alınıp tatlının bununla birleşmesi kilo alımı aısından bir felaket oluyor.

Asıl alışkanlıklarımızdan veya geleneklerimizden gelen bir alışkanlıkla güzel bir ızgara yemeğinden, iskenderden hemen sonra ekmek kadayıfı, tel kadayıfı, künefe, vb. söyleyip yiyebilmek çok yanlıştır. Yemekten önce bunun olması veya yemekten 2 - 3 saat sonra bunun yenmesi ise en ideali.

3- Düzenli uyku gereksiz kalorileri uykuda yakabileceğinden aşırı kilo alma veya göbeklenme oluşması önlenebilir. Çünkü uyku eksikliği de kilo alımında önemli bir etkendir.

4- Beynin sürekli dingin (stesten, beyni sürekli meşgul ve huzursuz eden düşüncelerden çok uzak, her zaman sanki bir yoga yapabilmişcesine rahat olabilmesi gibi) besinlerden muaf olarak çok aşırı kilo alınmasını bir ölçüde engelleyebilir.

Yani zayıf veya zinde, sağlıklı, tam istenilen vücut yapısıyla (ideal yapıda) kalabilmek her şeyden önce sağlıklı bir beyin yapısıyla, stresten her zaman uzak kalınmaya çalışılmasıyla da dolaylı yollardan kanımca ilgilidir. Ancak mevcut veya ideal olan beslenme alışkanlıkları, şekilleri, hareket şekli veya spor etkinliklerini yapma periyotları bu sonuca olumlu bir katkıyı mutlaka sağlayabilecektir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Ya yüzmeyi de boşver bak en iyisi, en ucuzu ve en eğlencelisini söylüyorum sana. Akşam yemeğinden yarım saat ya da 40 dakika sonra aşağı in ve arkadaşlarınla ölümüne maç yap. İnan bana bunu çoğunlukla yaparsan gerçekten işe yarıyor. Hem kafa dağıtırsın. Ben de 61 kilo iken göbeğim vardı böyle eritmiştim. Hatta ben de konu aşmıştım senin gibi. :D

Bira göbeği oluşmaması için de çok fazla bira içmemektir :) Denizde yüzerken en zor yüzme stillerini denemek de göbek eritmede çok işe yarar. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
48 Kilosun çok fazla değil ki. Asıl benim kilo vermem gerekiyor. 97 Kiloyum. Genelde bazı bayanlarda manken hastalığı varmış öyle duymuştum. Sende de var mı? Zayıflama isteği sürekli. Zayıf olmana rağmen hala kilo vermek istemek yani?

Yağları kasa çevirmen gerekiyor :) Bilgisayar başında oturmayı bırakabilir yaşıtlarınla veya arkadaşlarında spor yapabilirsin.

Fiziksel imkansızlık diye biliyorum. Kızların bedeni farklı olduğu için.
Bana pek imkansız görünmedi :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı