Göç durumunda meslek lisesinden Anadolu lisesine geçiş

Nagu

Hectopat
Merhabalar ben İstanbul da bir meslek lisesinde 11. sınıf gazetecilik okuyorum. Ancak istediğim mesleğin bu olmaması, seneye staj sebebi ile YKS sınavına çalışmama gibi sebepler dolayısıyla Anadolu lisesine geçiş yapmak istiyorum. Bildiğiniz gibi 11. sınıfta böyle bir şey mümkün değil. Bende bunun üzerine eğer Çanakkale de yaşayan bir akrabanın üzerine aldırırsam ikametgahımı nakil olabilir miyim? Ayrıca Çanakkale de gazetecilikten alanında bir meslek lisesi yok. Bilen birileri yardımcı olabilir mi?
Konu halen güncel arkadaşlar. Yok mu bir bilgisi olan ? 😕

Son düzenleme:
Evet ikametgah ayağına gidersin, ama aldirdigin yerdeki en yakın okula gidersin. Yani gidecegin yerin yakinina aldır ikametgahı. Anadolu'da çok zorluyorlar ama haberin olsun. Meslekteki gibi şeyler yok, her sözlü için bir quize giriyosun saçma sapan performans proje veriyorsun.

Evet ikametgah ayağına gidersin, ama aldirdigin yerdeki en yakın okula gidersin. Yani gidecegin yerin yakinina aldır ikametgahı. Anadolu'da çok zorluyorlar ama haberin olsun. Meslekteki gibi şeyler yok, her sözlü için bir quize giriyosun saçma sapan performans proje veriyorsun.

Zaten son sene olduğu için derslere vereceğim kendimi sorun olmaz o yüzden. Ancak 11. sınıf bitiyor şu anda Anadolu'ya şu an nakil aldırmaya çalışsam 11i baştan okumak gibi bir durum falan olmaz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı