Meslek lisesinden Anadolu lisesine nakil

DikoBiko

Femtopat
Daha fazla  
Meslek lisesinde bilişim bölümünü okuyorum, 12 sınıfta matematik, biyoloji gibi dersler yokmuş (10 sınıfım), benim ise iyi bir üniversite hayalim var, günde şimdiden en az 3-4 saat çalışıyorum, acaba meslek lisesinden Anadolu lisesine kayıt yaptırsam daha avantajlı mı?

Meslek lisesinde bilişim bölümünü okuyorum, 12 sınıfta matematik, biyoloji gibi dersler yokmuş (10 sınıfım), benim ise iyi bir üniversite hayalim var, günde şimdiden en az 3-4 saat çalışıyorum, acaba meslek lisesinden Anadolu lisesine kayıt yaptırsam daha avantajlı mı?

Nasıl yok?

Neyse konumuza döncek olursak meslekte Anadolu'da okumanın kendi çapında avantajı olduğu gibi dezajantajıda var. Ama sağlam bir üniversite düşünen kişiye Anadolu önerimdir.
Anadolu'ya geçersen bazı zamanını harcıyan alan derslerden de kurtulcaksın meslek programında ablam okumuştu gerçekten yoruyolardı.
Avantajın ise bir diploma olur. Bir işe yarıyorsa tabii.

Benim ise iyi bir üniversite hayalim var.
Meslek lisesinden de kazanılabilir. Onun dışında ben açık liseye geçmeni önerirdim şahsen. Anadolu lisesine geçmek istiyorsan elini çabuk tut derim. 10. sınıfın 1. dönem sonuna kadar geçiş oluyor çünkü. Ondan sonra geçiş yapamıyorsun.

Meslek lisesinden de kazanılabilir. Onun dışında ben açık liseye geçmeni önerirdim şahsen. Anadolu lisesine geçmek istiyorsan elini çabuk tut derim. 10. sınıfın 1. dönem sonuna kadar geçiş oluyor çünkü. Ondan sonra geçiş yapamıyorsun.

Hocam siz öğretmensiniz 🙄 nedir bu milleti açık liseye yönlendirme hevesiniz anlamadım.

Geri
Yukarı