Göğüslerim kiloma göre fazla

ekstremum nokta

Hectopat
Daha fazla  
17 yaşındayım, boyum 1.80-1.83 arası kilom da 90. Ama atletik biriyim her gün basketbol oynuyorum okulda olsun salonda olsun. Göbeğim de gözükmeyecek kadar az sadece oturunca falan belli oluyor. Ancak memem kiloma göre fazla. Rahatsız oluyorum atlet giymeden tişört giyince rahatsız oluyorum. Jinekomasti falan olabilirmişim, araştırdım ve 18'den sonra geçme olasılığı var diye bir şey gördüm. Şu son 2 yılda da kilom değişmemesine rağmen vücut olarak daha zayıf gözüküyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

Dumbbell flying, dumbbell press gibi göğüs kaslarını geliştirecek hareketleri çalış. Boş yorum yapanları takma, haftada 1 börek yedi diye kimse kilo almaz.
Fazla büyük olduğunu düşünüyorsan doktora gitmen en doğrusu olur.

17 yaşındayım, boyum 1.80-1.83 arası kilom da 90. Ama atletik biriyim her gün basketbol oynuyorum okulda olsun salonda olsun. Göbeğim de gözükmeyecek kadar az sadece oturunca falan belli oluyor. Ancak memem kiloma göre fazla. Rahatsız oluyorum atlet giymeden tişört giyince rahatsız oluyorum. Jinekomasti falan olabilirmişim, araştırdım ve 18'den sonra geçme olasılığı var diye bir şey gördüm. Şu son 2 yılda da kilom değişmemesine rağmen vücut olarak daha zayıf gözüküyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?
Kilon boyuna göre fazla. 75-80 arasına düşmen lazım. Göğüslerinin öyle olmasının sebebi de yağ oranıdır. Spora gidip göğüs bölgeni çalıştırman lazım. Protein ağırlıklı beslenip yağ oranını düşürmen lazım. Benim de boy 1.83 Kilo 80 fakat yağ oranım %17. Fitness da birinci yılımı doldurdum fakat hala göbeğim az biraz var. Yağ oranımı %13 civarına düşürüp kas kütlesi oluşturmaya uğraşıyorum.

Geri
Yukarı