Göğüste tekmeleme ve vurma hissinin sebebi ne olabilir?

• Konuyu başlatan Bir6
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 2B
Evet öyle ağrısız sadece vurma hissi

Bilemiyorum hocam, belki psikolojiktir? Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Benim iş yerinde bir çalışan bu sebepten ötürü doktora gitti. Damar tıkanıklığı olabilir diye perşembe günü anjiyor altında ameliyata girecek. Eko çektirmeni tavsiye ederim.

Damar tıkanıklığı göğüs ağrısı, nefes darlığı gibi belirtiler gösteriyor diye biliyorum. Arkadaşta sadece çarpıntı varmış.

Bilemiyorum hocam, belki psikolojiktir? Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Damar tıkanıklığı göğüs ağrısı, nefes darlığı gibi belirtiler gösteriyor diye biliyorum. Arkadaşta sadece çarpıntı varmış.
Çalışanda sadece kalp çarpıntısı sebebi ile gitti. Ameliyat sadece tıkanıklık var mı yok mu onu kontrol etmek için sanırım.

@Bir6 göğsüne yani kalbinin oraya sanki böyle tek seferde tokmak ile vuruyorlarmış gibi hissediyor musun? Özellikle yemek yediğin sırada mı yoksa yedikten 2 saat içinde mi oluyor? Mide bulantı yanında karnında sancı var mı?

Bunları cevaplarsan sana tahminlerimi söyleyebilirim kalp ile alakalı olmayabilir.

@Bir6 göğsüne yani kalbinin oraya sanki böyle tek seferde tokmak ile vuruyorlarmış gibi hissediyor musun? Özellikle yemek yediğin sırada mı yoksa yedikten 2 saat içinde mi oluyor? Mide bulantı yanında karnında sancı var mı?

Bunları cevaplarsan sana tahminlerimi söyleyebilirim kalp ile alakalı olmayabili
Benim sorunum yemekle alakası yok normal zamanlarda göğsümün ortasında tekmele hissi oluyor ama ağrı yok. Mide bulantısı veya karnımda sancı olmuyor.

@Bir6 bazı tekleme nedenleri yemekler yüzünden veya alınan şeker yüzünden oluyor. Gün için yemekten 1 saat önce suyu kesersen ve yemek yedikten 2 saat sonra su içersen ve uyumadan evvel 3 saat önce yemeği kesip yatmadan önce 2 saat evvelden suyu kesersen gün içinde ve uyurken tekleme azalacak ve zamanla kaybolacaktır.

Kan tahlili yaptır B12 vitamini, 25hidroksi D vitamini, folat folik asit baktır. Yapabiliyorsan endokrin bölümüne git 24 saat idrar tahlil süreci için doktora başvur. Serotonin ve diğer değerlerine ve böbrek üstü bezlerindeki seviyelerini incelesin doktor bakalım sonuç ne çıkacak.

Dediğim gibi teklemeler bazen yediğin yemeklerden kaynaklanıyor forumda çok gördüm böyle konuları beslenme düzenini oturduklarında düzelen arkadaşlar oldu. Bak sağlıklı yiyecekten bahsetmiyorum saatinde ve ayrı ayrı olacak şekilde beslendiklerinde şikayetlerinin azaldıklarını söyleyen arkadaşlar olmuştu.

@Bir6 bazı tekleme nedenleri yemekler yüzünden veya alınan şeker yüzünden oluyor. Gün için yemekten 1 saat önce suyu kesersen ve yemek yedikten 2 saat sonra su içersen ve uyumadan evvel 3 saat önce yemeği kesip yatmadan önce 2 saat evvelden suyu kesersen gün içinde ve uyurken tekleme azalacak ve zamanla kaybolacaktır.

Kan tahlili yaptır B12 vitamini, 25hidroksi D vitamini, folat folik asit baktır. Yapabiliyorsan endokrin bölümüne git 24 saat idrar tahlil süreci için doktora başvur. Serotonin ve diğer değerlerine ve böbrek üstü bezlerindeki seviyelerini incelesin doktor bakalım sonuç ne çıkacak.

Dediğim gibi teklemeler bazen yediğin yemeklerden kaynaklanıyor forumda çok gördüm böyle konuları beslenme düzenini oturduklarında düzelen arkadaşlar oldu. Bak sağlıklı yiyecekten bahsetmiyorum saatinde ve ayrı ayrı olacak şekilde beslendiklerinde şikayetlerinin azaldıklarını söyleyen arkadaşlar olmuştu.
Eğer yapa bilirsem bu dediklerinizi yapıcağım ama öncelik kalbimde bi sıkıntı olup olmadığını öğrenmeliyim gidiceğim hastahanede kalbimle ilgili bir sorun çıkmazsa bu dediklerinizi araştırıp uyguluyacağım. Yardımın için teşekkür ederim

Ekstrasistol bir sonu yok mu yani mesela 3 yıl sonra falan geçecek olması ya da şu ilacı alınca geçmesi falan yok mu yani tamamen yok edemez miyim?

@QuaJiHuan Ekstrasistol bir sonu yok mu yani mesela 3 yıl sonra falan geçecek olması ya da şu ilacı alınca geçmesi falan yok mu yani tamamen yok edemez miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı