Gök Tengri zamanın müslümanlığı olabilir mi?

Kuranda veya hadislerde biz her kavime kurtarıcı yolladık diyorlar peki gök tengri bir peygamberin getirdiği bir din olabilir mi? İslam ile benzer yönleri bayağı var.
Mümkün.
İslam dininde, kutsal kitap Kuranda 25 tane peygamber geldiği yazmaktadır. Ancak daha çok olduğu ve yazmadığı söylenmekte...

Hocam, benim hatırladığım kadarıyla 29 tane peygamber bulunuyordu.
Siz öyle söyleyince bilgimi kontrol ettim. 25' miş değerli hocam. :)

Zaman içinde bir çok kavim yaşadı ve süresi doldu. Yeri geldi büyük depremler, seller, okyanus altında kalan yerleşim yerleri, şehirler vb. oldu. Klişe olacak ama bu mağara duvarlarındaki helikopter çizimleri olsun, piramitlerin yapımlarının hala soru işareti barındırıyor olması olsun bana geçmişten günümüze bir çok medeniyetin uzun senelerce yaşadığı ve bir çok yol göstericinin yani peygamberin geldiğinin kanıtı olarak geliyor.
Hz. Hızır'ın da peygamber olabileceği söyleniyor. Bu tip durumlar belki de cidden vardır. Ama resmi olarak diyeyim artık... :) Resmi olarak kitaplarda yazmadığı için bilemiyoruz. :)

@Bruh123 Evet sayın hocam. Direkt sayı vermiyor ama isimlerinden bahsediyor.

Siz öyle söyleyince bilgimi kontrol ettim. 25' miş değerli hocam. :)

Zaman içinde bir çok kavim yaşadı ve süresi doldu. Yeri geldi büyük depremler, seller, okyanus altında kalan yerleşim yerleri, şehirler vb. oldu. Klişe olacak ama bu mağara duvarlarındaki helikopter çizimleri olsun, piramitlerin yapımlarının hala soru işareti barındırıyor olması olsun bana geçmişten günümüze bir çok medeniyetin uzun senelerce yaşadığı ve bir çok yol göstericinin yani peygamberin geldiğinin kanıtı olarak geliyor.
Hz. Hızır'ın da peygamber olabileceği söyleniyor. Bu tip durumlar belki de cidden vardır. Ama resmi olarak diyeyim artık... :) Resmi olarak kitaplarda yazmadığı için bilemiyoruz. :)
Evet, haklısınız. Yanılmışım.

Geri
Yukarı