Gölgeli Alanlara Baktığınızda Sanki Etrafı Titriyormuş Gibi Görünmesi

Ahaha hocam bende bazen unutuyorum zaten onları aklıma geldiğinde ortaya çıkıyor gibi bir şey bazen ama. Genelde hep aklımda olduğu için fark ediyorum herhalde. Bir de doktor gitmiş Vitreus Opasiteleri diye tanı koymuş. Özellikle gözlerin sağlam diyen adam. Ve bu ilerleyen dönemlerde bana sıkıntı çıkarıcak. Yarın gidip rica edeceğim tanıyı değiştirmesi için.

Sağ gözümdekilerden biri böyle. Eki Görüntüle 510165
O bir göz kusuru, çoğu insanda mevcut bu durum. Gözdeki kimyasalların yansıması sonucu oluşuyor diye biliyorum. Güneşli günlerde gök yüzüne baktığınız zaman, rahatlıkla görebilirsiniz bu durumu.

Herhangi bir göz kusurunuz var mı? Miyop veya Hipermetrop gibi.

Yok hocam. Sadece sol gözümde 0.50 astigmat var.

İyi olur. Sorun kalmadı sanırım

Aynen hocam. Doktora rica ettik. Sağolsun tamam değiştirin tanıyı demiş asistanına. Değiştirdim dedi ama hala eski tanı görünüyor. E nabız hangi zamanlarda güncelliyor kendini acaba.

Visual snow sendromunu araştırmanızı tavsiye ederim. Titreşimli görüntünün kaynağı bu olabilir.
Ayrıca siyah uçuşan cisimler (vitreus dejenerasyonu) bende de başlamıştı hemen sonrasında ise karıncalı titreşimli görüş başladı gözlerimde (visual snow sendromu)

Oysa doktorlara kalırsa gözlerimde sorun yok.

Bende onlardan çok fazla var sende sadece 2 tane varsa iyi.
Geçtimi lütfen cevap verin?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…