Görev Yöneticisi Açılınca İşlemci Kullanımı Düşüyor

Mendax

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Başlıkta da belirttiğim gibi Görev Yöneticisini ilk açtığımda CPU Kullanımı %100'de açılıyor, 2-3 saniye sonrasında %3'e falan düşüyor. Malwarebytes ile bilgisayarımı tarattım hiçbir virüs ya da miner bulamadı. Bu normal bir şey mi?

Bilgisayar boştayken virüs taraması yapıyordur, görev yöneticisini açınca o işlem sonlanıyordur.

Örneğin video izliyorum, yan tarafta da görev yöneticisi açık. Bakıyorum kullanım artmış %100 lerde yada çok yakın, işlemleri listele dediğimde virüs taraması iptal ediliyor ve normal değerlere dönüyor.

Aynı şey bana da oluyor. Temiz kurulum yapsam da değişmedi. Sanırım senin işlemcin de benimki gibi eski. Yani ben işlemci zayıflığından diye düşünüyorum. Arkaplanda çalışan bir Windows hizmeti de olabilir. Görev yöneticisinde o kadar veri var, bi anda açılmıyor zaten dikkatini çekmiştir. 😄 Ryzen 5 3600 aldığım zaman tekrar deneyip bu konuyu hortlatırım. 🤪

Görev yöneticisinde ilk açılışta işlemci kullanımı yüksek görünüyor bende de ancak bu bir sorun değil. Seçeneklerden "Simge durumuna küçültüldüğünde gizle" deyin ve alta alın. İşlemci kullanımınız sağ altta yer alacaktır.

Aynı şey bana da oluyor. Temiz kurulum yapsam da değişmedi. Sanırım senin işlemcin de benimki gibi eski. Yani ben işlemci zayıflığından diye düşünüyorum. Arkaplanda çalışan bir Windows hizmeti de olabilir. Görev yöneticisinde o kadar veri var, bi anda açılmıyor zaten dikkatini çekmiştir. 😄 Ryzen 5 3600 aldığım zaman tekrar deneyip bu konuyu hortlatırım. 🤪
i5 8400 kullanıyorum o kadar eski sayılmaz ve @Erdem Çolakoğlu nun dediği gibi galiba simge durumuna küçültüp baktığımda normal değerler de kullanıyordu.

Merhabalar,
Başlıkta da belirttiğim gibi Görev Yöneticisini ilk açtığımda CPU Kullanımı %100'de açılıyor, 2-3 saniye sonrasında %3'e falan düşüyor. Malwarebytes ile bilgisayarımı tarattım hiçbir virüs ya da miner bulamadı. Bu normal bir şey mi?
Aynı sorun bende de var win 10 sorunu düzelte bildiniz mi düzeldiyse basıl şütfen yardımcı olun
Sorun düzel di mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı