Çözüldü Görev Yöneticisi Açılınca İşlemci Kullanımı Yüksekken Düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mormorymor

Decapat
Merhabalar.

Mouse bile takıla takıla gidiyorken CTRL+ALT+Shift Görev yöneticisi açıyorum %90 larda olan CPU 2 saniyede %1-2'ye düşüyor ve bu sırada PC sadece masaüstünde boş duruyor. Bir program oyun çalıştırmıyorum. Oyunlarda iken de belli bir süre sonra yapıyor, hemen alt tab yapıp görev yöneticisini açıyorum düzelip hızlanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben bu sorunu yaşıyordum. Mining virüsü yani karşı tarafın bilgisayarınıza virüs yollayarak sisteminizi kullanarak Bitcoin üretmesi mininglemesi oluyor sanırım. Kaspersky indirip tarattım ve virüsü sildi düzeldi. Oyunlarda özellikle çok sıkıntı oluyor. Bir deneyin derim.
Sonuç dosyaları nerede o zaman madem okudun?

Görev Yöneticisi'ni açmadan önce:

Ekran Alıntısı.PNG

Açtıktan sonra:

Ekran Alıntısı1.PNG

Resim demiyorum sonuç nerede bunların:

Arkadaşlar bilgisayara bu nedenden dolayı format attım fakat problem düzelmedi hala problem var yardımcı olur musunuz?

Dostum bu sorun olmaz olur mu PC en yüksek ayarda GTA V açmışcasına fanlar falan deli gibi çalışıyor, ses yükseliyor mouse takıla takıla oynuyor ta ki görev yöneticisini açana kadar. Masaüstünde hiçbir işlem yapmıyor iken oluyor. Yani bu gecikme de değil. Büyük bir sorun maalesef :dikkatli:

Dediğinizi deneyip temiz önyükleme ile başlattım, Hitman Pro ile tarattım baya bulduğu şey oldu. Hepsini sildim şimdilik o sorun olmamaya başladı düzeldi gibi çok teşekkürler ! Eğer sorun ilerde yeniden baş gösterirse dediğiniz HijackThis ve AIDA64 raporlarını oluşturup paylaşacağım. :)
Sizin sorununuz şu, işlemci yoğun kullanıldığından dolayı büyük ihtimal işlemcinizin sıcaklığı artıyor. Bu yüzden mouse takılıyor. Görev yöneticisinde bir trojen olduğunu düşünüyorum. Aynı sorun bende de var, bir kaç gün öncesine kadar "directxrunner.exe" adında bir uygulamayı silmek ile uğraşıyordum. İlk başta directx sandım, fotoğrafı bile öyleydi fakat sonrasında anladım ki bu benim bilgisayarı açmam ile açılan, işlemcinin %60'ını kullanan bir şey. Bunu kapattıktan sonra fps 4,5 katlarına çıkmaya başladı fakat görev yöneticisini açmam bile yaklaşık 5 dakika sürüyordu bu virüs yüzünden çünkü virüs görev yöneticisini engelliyordu, kapatıyordu. Sonra eset ile bunu silmeyi denedim. Dün 3 saate yakın bir taramadan sonra 5-6 adet şeyi sildi, bilgisayarı yeniden başlattı fakat bu gün de sizin dediğiniz sorunu yaşıyorum. Pc açılıyor, görev yöneticisine bakıyorum kullanım 60-70, hop bir anda 3-4 gibi değerlere düşüyor. Sizde isterseniz yüksek güç kullanan programları büyükten küçüğe doğru ayarlayıp bir bakın. Bu virüs genelde siz oyun gibi bir şey açtığınızda açılıyor. Oyundayken bir görev yöneticisine bakmakta fayda var.

Merhaba, aynı sorun bende de var. İşlemcim 1600X, masaüstünde donma falan yok ama fan deli gibi dönüyor. Acaba hangi program işlemciyi bu kadar kullanıyor diye bakmak için Görev Yöneticisi'ni açıyorum ve bir anda fan sesi düşüşe geçiyor :D

Benim aklıma da mining geldi. Görev Yöneticisi'ni açınca duran bir yazılım var. (olmayabilir de :D)

Merhaba, aynı sorun bende de var. İşlemcim 1600X, masaüstünde donma falan yok ama fan deli gibi dönüyor. Acaba hangi program işlemciyi bu kadar kullanıyor diye bakmak için Görev Yöneticisi'ni açıyorum ve bir anda fan sesi düşüşe geçiyor :D

Benim aklıma da mining geldi. Görev Yöneticisi'ni açınca duran bir yazılım var. (olmayabilir de :D)
Hocam bu sıkıntı için format atmıştım. Hala devam ediyor sanırım windowsun saçmalıklarından bir tanesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı