Görev Yöneticisi açılmıyor: “taskmgr.exe bulunamıyor”

11Pro

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Torrent'den bir şey indirmiştim indirmez olaydım. Crack falan da değil zaten içinde virüs olması çok garip, neyse açtım dosyayı işte Windows bu dosyayı bulamıyor hatası verdi.
Sonra görev yöneticisine bakayım dedim arkada bir şey mi çalışıyor diye Görev Yöneticisi'ni açtığımda görseldeki hatayı verdi, hızlı tarama yaptırdım bir şey çıkmadı sonra System32'nin içinde Taskmgr'i arattım bulamadı. Bir de sanki bir sürü dosya yok gibi (sistem32'nin toplam boyutu 530 MB falan) şimdi ne yapmam gerek? Windows dosyaları gitmiş midir? Bir de nasıl düzelteceğim?

1647969595269.png

Torrent'den bir şey indirmiştim indirmez olaydım. Crack falan da değil zaten içinde virüs olması çok garip, neyse açtım dosyayı işte Windows bu dosyayı bulamıyor hatası verdi.
Sonra görev yöneticisine bakayım dedim arkada bir şey mi çalışıyor diye Görev Yöneticisi'ni açtığımda görseldeki hatayı verdi, hızlı tarama yaptırdım bir şey çıkmadı sonra System32'nin içinde Taskmgr'i arattım bulamadı. Bir de sanki bir sürü dosya yok gibi (sistem32'nin toplam boyutu 530 MB falan) şimdi ne yapmam gerek? Windows dosyaları gitmiş midir? Bir de nasıl düzelteceğim?

Eki Görüntüle 1339355
Emin değilim ama musaLLat.exe böyle bir şey yapıyordu.
Hesaplarından çıkabiliyorsan çık, formatla.
Format deyip durmayın böyle bir şey için.

Görev Yöneticisi silinmiş, komut istemine SFC /scannow yazın ve bitmesini bekleyin, sistem dosyaları hasarlı.
Virüs ya da Ransomware Görev Yöneticisi'ni silmiş olabilir.

Yazılacak komutlar: (yeniden başlatıp tekrar çalıştırın hepsini)
SFC /scannow

SFC /scannow

DISM /online /cleanup-ımage /checkhealth

DISM /online /cleanup-ımage /scanhealth

DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth
Olmazsa formatlayın derim sıkıntı çıkarabilir.

Görev Yöneticisi silinmiş, komut istemine SFC /scannow yazın ve bitmesini bekleyin, sistem dosyaları hasarlı.
Virüs ya da Ransomware Görev Yöneticisi'ni silmiş olabilir.

Yazılacak komutlar: (yeniden başlatıp tekrar çalıştırın hepsini)
SFC /scannow

SFC /scannow

DISM /online /cleanup-ımage /checkhealth

DISM /online /cleanup-ımage /scanhealth

DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth
Olmazsa formatlayın derim sıkıntı çıkarabilir.
1647970176989.png

Benim hesap zaten yönetici ama böyle bişey diyor.
Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapın.
1647970295171.png

Yeni konular

Geri
Yukarı