Görev yöneticisi kapalıyken yüksek CPU kullanımı

Genos

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Şanlıurfa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir oyuna girdiğimde mesela bu genelde GTA 5 oluyor, altta görev yöneticisini açık bırakıp öyle oyuna giriyorum ve kullanım normal değerlerde seyrediyor. Ama açmadığım zaman FPS falan düşüyor GPU kullanımı düşüyor CPU kullanımı yükseliyor. Benzerini dahi görmedim bu sorunun internette. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Sinir bozucu ama görev yöneticisini açınca birkaç saniye içinde normal değerlere iniyor. Öyle aşağıda açık kalıyor ben oyunlara girerken :)

Sinir bozucu ama Görev Yöneticisi'ni açınca birkaç saniye içinde normal değerlere iniyor. Öyle aşağıda açık kalıyor ben oyunlara girerken :)

Yıl 2018 şu anda ben karşılaşıyorum bu durumla Windows 7 kullanıyorum 1 haftaya kadar bu problem çıktı format atacaktım zaten deyip formatladım. Windows 7 kurdum yeni sürücüler her şeyi güncelledim sonra 2 günde yeniden aynı problemle karşılaşıyorum. Görev Yöneticisi'ni açtığımda aniden yüzde düşüyor. Öyle oyunlara giriyorum aşağıda GY açıkken. Çözüm buldunuz mu acaba? Bu arada ben 2 gün önce Norton'nun bir yazılımını buldum internetten araştırırken aradı bir program buldum sildi onu. Gayet güzel düzelmişti bugün bilgisayarı açtım aynı sorun devamda. Bilgisayara Kaspersky Total bile kuruluyken aradım yine de bulmadı bir şey şu an Tam Arama yapıyorum Kaspersky'le. Bıktım artık :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinir bozucu ama görev yöneticisini açınca birkaç saniye içinde normal değerlere iniyor. Öyle aşağıda açık kalıyor ben oyunlara girerken :)
Kardeşim bu konu ile alakalı bir çözüme varabildin mi ? Aynı sorunu şuan bende yaşıyorum ve hiçbir çözüme ulaşamadım.

Maalesef bir sonuca ulaşamadım kardeşim tüm eylemleri harfiyen gerçekleştirdim. Muhtemelen garip bir virüsten başka bir şey gelmiyor aklıma son çare olarak format atmam gerekecek herhalde ayrıca tam bir komedi :) Görev Yöneticisi'ni kapatınca tam yükte 60-70 derecede çalışıyor açınca da normale dönüyor :)

Yazmaya fırsatım olmadı sonradan aklıma geldi DTaskManager adlı programı indir aç (375KB civarı) o en çok CPU kullanan programı bul durdur sil ne yaparsan artık. Bende svchost.exe yazıyordu onu durdurdum ama ara sıra geri açıldığı oluyor. Dosya konumunu aç dediğimde System32'deki svchost.exe çıkıyor oda silinmiyor işte.

Mallwarebytes kur tarat, birçok antivirüsün kaçırdığını buluyor. Eğer kendini gizleyen iyi bir zararlı varsa Kaspersky, Mallwarebytes vs. farketmiyor mantar gibi türüyor. Garanti çözüm Microsoft'tan orjinal kalıbı indir, 30-40 TL'ye keyler satılıyor N11, Gittigidiyor gibi sitelerde.
Son yazılanları geç gördüm, pardon.

Geri
Yukarı