Görev Yöneticisi ve Radeon Yazılımı Farklı Sıcaklıklar Gösteriyor

Funny

Kilopat
Bilgisayarı kuralı 10 gün oldu. Önceden böyle bir sorunum yoktu. Afterburner yükledikten sonra böyle oldu diye tahmin ediyorum çünkü öncesinde böyle bir sorun yoktu. Afterburner'ı da sildim ama ayarlarda vs. bir değişme mi oldu? Nedeni nedir? Doğru olan Radeon'daki sıcaklık değeri. İkisi de aynı anda çekilmiştir.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-02-15 at 14.41.56.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-15 at 14.41.56.jpeg
    161,9 KB · Görüntüleme: 68
  • WhatsApp Image 2021-02-15 at 14.41.56 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-15 at 14.41.56 (1).jpeg
    100,4 KB · Görüntüleme: 77
Dediğim uygulamayı yükleyip bakın acpi içindeki değerler farklı gidiyor olabilir görev yöneticisine yani anakarttaki değerler
HWiNFO uygulaması en doğru sensör değerlerini size gösterir HWINFO buna tıklayıp yükleyin sensor only seçeneğini işaretleyip run deyin tüm sıcaklık değerlerini doğru şekilde kontrol edebilirsiniz. Tahminimce görev yöneticisi anakarttan bu veriyi alıyor olabilir birden fazla ısı sensörü var biosunuzu çipsetinizi ve diğer tüm sürücüleri güncel tutun.

Düşüncelerle çalışan sistemler değildir PC'ler driverlarla ilgili olduğu kesin bir sonuç bunun nedeni anakart da olabilir AMD de.
Tamam da neden bu sorun şimdi ortaya çıktı? Herhangi bir driver güncellemesi vs. olmadı. Bir sorun yeni oluştuysa bilgisayarda ki herhangi bir değişiklik(kurulum vs.) kaynaklı olmaz mı? O değişiklikde afterburner kurduktan sonra oldu. Araştırmama göre bu program kaldırılsa bile ayarları(kalıntıları vs.) kaldıramıyorlarmış uninstall'da ki seçeneğe rağmen. Format atanlar bile olmuş ayarlar kaldırılmadığı için. Bu da ihtimali güçlendiriyor. Demek ki programda ki bir şey bunun ayarını bozuyor ve zaten tam kaldırmakda mümkün olmadığı için böyle kalıyor diye düşünüyorum.

Tamam da neden bu sorun şimdi ortaya çıktı? Herhangi bir driver güncellemesi vs. olmadı. Bir sorun yeni oluştuysa bilgisayarda ki herhangi bir değişiklik(kurulum vs.) Kaynaklı olmaz mı? O değişiklikde Afterburner kurduktan sonra oldu. Araştırmama göre bu program kaldırılsa bile ayarları(kalıntıları vs.) Kaldıramıyorlarmış Uninstall'daki seçeneğe rağmen. Format atanlar bile olmuş ayarlar kaldırılmadığı için. Bu da ihtimali güçlendiriyor. Demek ki programda ki bir şey bunun ayarını bozuyor ve zaten tam kaldırmakda mümkün olmadığı için böyle kalıyor diye düşünüyorum.

Driver güncellemeleri artık otomatik olarak Windows Update'den yaplıyor bunu bilmiyorsanız öğrenmiş oldunuz bu bir ikincisi MSI Afterburner sistem dosyalarına erişebilen ayar bozan bir program değildir(OC dışında)

Driver güncellemeleri artık otomatik olarak Windows Update'den yaplıyor bunu bilmiyorsanız öğrenmiş oldunuz bu bir ikincisi MSI Afterburner sistem dosyalarına erişebilen ayar bozan bir program değildir(OC dışında)
Windows update'den güncelleme geçmişine baktım, herhangi bir dediğim tarihten itibaren güncelleme yapılmamış. Benim yaptığım bir tahmin sadece. Bilgisayarı kuralı 10 günden fazla oldu, şimdi ortaya çıkması garip. Ne bozulabilir?

Bilgisayarı kuralı 10 gün oldu. Önceden böyle bir sorunum yoktu. Afterburner yükledikten sonra böyle oldu diye tahmin ediyorum çünkü öncesinde böyle bir sorun yoktu. Afterburner'ı da sildim ama ayarlarda vs. bir değişme mi oldu? Nedeni nedir? Doğru olan Radeon'daki sıcaklık değeri. İkisi de aynı anda çekilmiştir.

Sorunu çözdünüz mü?

Hangi programı kullanıyorsunuz aynı sıkıntı bende de var.
Genelde radeon software üzerinden bakıyorum. Bazende oyundayken min veya max kaç olucak diye hwmonitorden bakıyorum. Raden software kısayol tuşu ile direk bakabiliyorum. Seçim sizin. Sürekli takip edecekseniz MSI afterburner kurmanızı tavsiye derim. Ben arada bakıyorum.

Geri
Yukarı