Görev Yöneticisi ve Regedit’e Erişim Kapanma Sorunu

Lothawien

Hectopat
Bu sorun yaklaşık bir ay önce başladı. İlk başta CTRL+ALT+DEL menüsünde Görev Yöneticisi’nin olmadığını fark ettim. Büyük ihtimalle bir yerden virüs bulaştı. Hitman, MalwareBytes gibi programlara bilgisayarı tarattım ve temizledim fakat erişim sorunu düzelmedi. Şu an ComboFix ile düzeltebiliyorum fakat birkaç saat sonra tekrar eski haline geliyor.

İnternette bulunan çoğu yöntemi denedim. Yukarıda söylediği gibi, düzelse bile tekrar eski haline geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs bulaşmış kesinlikle, fark etmediğin başka sorunlarda vardır. Virüs taraması yerine temiz bir format at.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktif çalışan güvenlik yazılımı olmadığından belirttiğin araçlarla tarama yapıp kısmen silsen bile tekrardan kendini kopyalayıp aynı başa geri geliyor.

Kaspersky Free kullanın. Kaspersky Free - İndirme & Kurulum

Antivirus yazılımınız kurulu olarak kalsın. Görev yöneticisini ise bu küçük uygulama çözecektir. http://www.taskmanagerfix.com/dl/TaskManagerFix.exe

Ek olarak Windows 7'nin birçok güvenlik eksikliği olduğunu belirtmemde fayda var. Güncel ve daha güvenilir bir işletim sistemi olan Windows 10'a geçmeniz de önerilir.

Virüs bulaşmış kesinlikle, fark etmediğin başka sorunlarda vardır. Virüs taraması yerine temiz bir format at.
Aynen dediğiniz gibi oldu. Bugün bütün günümü harcadım ama yok, lanet bir şey. Şu an format atıyorum. :cry:

@THE_MILLER Yanıt verdiğiniz için teşekkürler. Yukarıda da söylediğim gibi format atmaya karar verdim. Daha öncesinde Windows 10 kullanıyordum fakat oynadığım eski oyunlarda vs. birkaç sorun oluştu, o neden Windows 7’ye döndüm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı