Görev yöneticisinde Edge sürekli açık

Kristalhayat

Hectopat
Başlıkta da olduğu gibi Edge'deki tüm sekmeler kapalı olmasına karşın görev yöneticisinde sürekli açık. Görevi sonlandır diyorum kapanıyor, birkaç saniye sonra kendi kendine yeniden açılıyor. PC'yi uyku moduna sokuyorum. Ara sıra fanları hızlı hızlı çalışmaya başlıyor. Ekran kapalıyken bile. Şu aralar neredeyse uyku modunda olmasına karşın fan sesi bir türlü azalmıyor çok yüksek. Normalde hiç duyulmazdı. Virüs gibi bir şey olabilir mi? Yakın zamanda ders için benim olmayan flasları PC'ye takmak zorunda kaldım. Bunun ile alakası olabilir mi? Öyleyse mümkünse formatlamadan bir çözüm önerisi sunabilir misiniz?

Başlıkta da olduğu gibi Edge'deki tüm sekmeler kapalı olmasına karşın görev yöneticisinde sürekli açık. Görevi sonlandır diyorum kapanıyor, birkaç saniye sonra kendi kendine yeniden açılıyor. PC'yi uyku moduna sokuyorum. Ara sıra fanları hızlı hızlı çalışmaya başlıyor. Ekran kapalıyken bile. Şu aralar neredeyse uyku modunda olmasına karşın fan sesi bir türlü azalmıyor çok yüksek. Normalde hiç duyulmazdı. Virüs gibi bir şey olabilir mi? Yakın zamanda ders için benim olmayan flasları PC'ye takmak zorunda kaldım. Bunun ile alakası olabilir mi? Öyleyse mümkünse formatlamadan bir çözüm önerisi sunabilir misiniz?
Edge'de arka planda uygulamanın çalışmasını ayarlardan kapatabilir ve Antivirüs denilen antik araçlar ile bilgisayarını taratabilirsin.
Edge arka planda çalılmasını kapatmak:
Flash bellek nedeni ile oluştuğunu düşünüyorsan YouTube'a musallat virüsü yazdığında karşına videolar çıkar. Dikkatlice izle, uygula. Sorunun yüksek ihtimal çözülecek.
Sadece Musallat zararlısı mı var, ne?
USB bellekler ile Autorun, Worm, Trojan,Rat hepsi yayılabilir ve Bunların hepsine sadece tek bir zararlı çözümü söylemek yanlış olur.

Edge'de arka planda uygulamanın çalışmasını ayarlardan kapatabilir ve antivirüs denilen antik araçlar ile bilgisayarını taratabilirsin.

Sadece musallat zararlısı mı var, ne?
USB bellekler ile autorun, worm, trojan, RAT hepsi yayılabilir ve bunların hepsine sadece tek bir zararlı çözümü söylemek yanlış olur.

Yüksek ihtimal dedim dostum, en çok görülenlerden birisi olduğu için yöntemi verdim. Amaç nedir?

Yüksek ihtimal dedim dostum, en çok görülenlerden birisi olduğu için yöntemi verdim. Amaç nedir?
Yüksek ihtimal dediğin zararlı sadece worm Yani Musallat zararlısı için geçerli arkadaşa zararlı bulaşıp bulaşmadığı belli değil bir de yüksek ihtimal deyip çözüm önermek yanlış bir mesajımda bir amaç yok arkadaşın asıl problemi yerine başka şeylerle meşgul olmaması amaç.

Edge'de arka planda uygulamanın çalışmasını ayarlardan kapatabilir ve antivirüs denilen antik araçlar ile bilgisayarını taratabilirsin.
Edge arka planda çalılmasını kapatmak:

Sadece musallat zararlısı mı var, ne?
USB bellekler ile autorun, worm, trojan, RAT hepsi yayılabilir ve bunların hepsine sadece tek bir zararlı çözümü söylemek yanlış olur.

Antivirüs programlarını pek sevmiyorum. Bilgisayarda çok fazla güç tüketimi yapıyorlar arka planda.Defender yetiyor. Zaten bilinçli bir kullanıcıyım şu ana kadar bu bilgisayara bir veya iki kez bulaştırmışımdır. Şu flash olayı mecbur kaldım. Neyse benim asıl seni alıntılama nedenim tek kullanımlık, ücretsiz şu naletten kurtulmamı sağlayacak bir antivirüs programı önerebilir misin? Yükleyip sileceğim.

Antivirüs programlarını pek sevmiyorum. Bilgisayarda çok fazla güç tüketimi yapıyorlar arka planda. Defender yetiyor. Zaten bilinçli bir kullanıcıyım şu ana kadar bu bilgisayara bir veya iki kez bulaştırmışımdır. Şu flash olayı mecbur kaldım. Neyse benim asıl seni alıntılama nedenim tek kullanımlık, ücretsiz şu naletten kurtulmamı sağlayacak bir antivirüs programı önerebilir misin? Yükleyip sileceğim.

Yerinde olsam önemli dosyaları bir yere kaydeder, format atardım.
Şimdiye kadar hiçbir antivirüsün, bilgisayara bir virüs takılı kaldığında temizlediğini görmedim.

Geri
Yukarı