Görev yöneticisinde GPU kullanımı %0 olarak gözüküyor

BrotherunCry

Hectopat
Daha fazla  
Daha önceki konulara baktım fakat bir çözüm bulunamamış, tekrar açayım dedim. MTA San Andreas oynarken 25-30 FPS aralığında bir FPS alıyorum. Bu FPS'yi alırken CPU kullanımım %40, RAM kullanımım %45 civarında seyrediyor. Ama GPU 0 ve GPU 1 ekran kartlarım(APU sistem) %0, bazen de %1 oluyor. Bu değer neden böyle? Ekran kartım neden kullanım dışı? Sistem özelliklerim ve MTA sanandreas oyunu açıkken aktif CPU, RAM ve GPU kullanımlarım ektedir.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,3 KB · Görüntüleme: 657
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    14,5 KB · Görüntüleme: 515
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    3,7 KB · Görüntüleme: 540
Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplarda 2 ekran kartı olur genelde birisi dahili diğeri harici dahili olan sadece Windows ve gündelik hayatta kullanmak için yani Google vb gibi şeyler diğer yani harici ekran kartın ise oyunlarda kullanılır AMD'nin yazılımını indirerek kullanabilirsiniz bir oyun açarak gözlemleyiniz MSI Afterburner kullanabilirsiniz kullanım için.

DDU indirin ve ekran kartını seçerek ekran kartını silin tekrardan ekran kartını yükleyin ve ekran kartının yazılımından oyunlarda harici ekran kartını seçin ve çalıştırın bir de öyle deneyin.

Bu işlemi nasıl yapacağım, DDU ile ekran kartlarını silip tekrar yükledim fakat öyle bir seçenek göremiyorum.

Bu işlemi nasıl yapacağım, DDU ile ekran kartlarını silip tekrar yükledim fakat öyle bir seçenek göremiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bakınız derim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı