Görev yöneticisinde GPU kullanımı %100 gözüküyor

Favi

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Sistemde bir tuhaflık seziyorum. Sizce neden olabilir? Gpu_update'i sonlandırdığım zaman normale biniyor sistem. Virüs taramasında bir sorun çıkmadı (Kaspersky). NVIDIA sistem kullananlara özel bir durum mu? Yoksa bende mi bir tuhaflık var? İyi akşamlar.

Adsız.png

Adsız2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@444617 İyi de bulamıyor dosyayı virüs programları. Ve GPU kullanımı da normale bindi. Gitmediğine bu kadar emin olmanın nedeni nedir? Daha önce yaşandı mı bu durum?
Zararlı yazılımın ne yaptığını bilmiyoruz. AV'ler yeni bir virüs olduğu için bulamamış olabilir. Ya da size özel bir zararlı yazılımdı. Ayrıca Windows 10 veya 11 öneririm. 7'de oldukça güvenlik açığı
var. Belki ağınıza sızıldı ve bilgisayarınıza o mining virüsü bulaştı.

Teşekkür ederim cevaplar için. Yakın zamanda temiz bir format atayım.

Aynı exe dosyası bende de var. Windows Defender çevrimdışı tarama ve Malwarebytes ile taradım fakat bulunmadı. GPU kullanımım sıfırladıktan sonra düzeldi fakat exe dosyası hala yerinde. Çözümü nasıl sağladınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı exe dosyası bende de var. Windows Defender çevrimdışı tarama ve Malwarebytes ile taradım fakat bulunmadı. GPU kullanımım sıfırladıktan sonra düzeldi fakat exe dosyası hala yerinde. Çözümü nasıl sağladınız?
Windows konumundan uzantıyı bulup silmiştim. Format bile atmadım daha o günden beri. Böyle bir durum yaşamadım daha sonrasında.

Geri
Yukarı