Görev Yöneticisi'nde i3-2130 %100 Kullanılıyor

phedia

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, i3-2130 3.4 GHz işlemcim var ve 3 gün önce yaktıgım GTX 750, LoL oynarken 60-70 FPS orta düşük ayarlarda alıyorum.
Fakat görev yöneticisine girip baktığımda %100 CPU kullanımı gözüküyor. Ayrıca şu anki ekran kartım Intel HD Graphics / GTX 960 kargoda. Aynı sorun devam eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam görev yöneticisine girip en fazla CPU yiyen programları yazar mısınız? %100 CPU kullanımı işlemciyi ağlatır. Mining yaptırıyorsunuz maşallah hocam. :D

Maalesef dostum işlemci arada gerçekten %90 %80 görüyor ayrıca LoL arkada açıkken görev yöneticisinde 5 6 tane açık gözüküyor ve hepsi işlemci kulllanıyor ve ayrıca PC 2 hafta önce formatladım.
Buyrun.

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-04_111128.png
    resim_2021-03-04_111128.png
    518,7 KB · Görüntüleme: 23
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    571,8 KB · Görüntüleme: 46
Hocam LoL'ün birkaç tane görünmesi normal. Bir şeyler yapıyor onlar, Launcher falan var ama sorun oluşturacak bir şey değil yani. Overwolf'un işlemci kullanımını kısıtlayabilirsiniz. Onun dışında çok büyük bir problem yok yani. :)

Hocam LoL'ün birkaç tane görünmesi normal. Bir şeyler yapıyor onlar, Launcher falan var ama sorun oluşturacak bir şey değil yani. Overwolf'un işlemci kullanımını kısıtlayabilirsiniz. Onun dışında çok büyük bir problem yok yani. :)

Bu bir sorun teşkil etmiyor değil mi teşekkür ederim.

Tabii ki işaretlerim fakat nasıl kısıtlayacagım hakkında pek bir bilgim yok kısa bahseder misiniz?

Hocam ben de pek bilmiyorum ama, birkaç fikrimi yazabilirim. Görev Yöneticisi > Ayrıntılar > (Overwolf'a) Sağ Tık > Öncelik Ayarla > Düşük

Olacağını sanmıyorum ama bir de şu var. (Bu, tüm uygulamalarınkini kısıtlıyor.)

Arama Çubuğu > Güç planını düzenle > Gelişmiş güç ayarlarını değiştir > İşlemci Güç Yönetimi > En yüksek işlemci durumu

Bu adımları takip ederek istediğiniz düzeyde işlemci kullanımını kısıtlayabilirsiniz. İyi forumlar. :)

Geri
Yukarı