Çözüldü Görev yöneticisindeki çalışma zamanı çok yüksek değer gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Big Boi

Picopat
Daha fazla  
RAM
Xpg Lancer DDR5 Memory 8x2 Gb 5200 MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung 980Pro 1Tb M.2 SSD
Ekran kartı
Galax GeForce RTX 4070 12GB
Anakart
Asus Prime A620M-E Csm
İşlemci
Ryzen 5 7500f 3.7 Ghz 6 çekirdek
Görev yöneticisine girdiğimde işlemci sayfasındaki altta, bilgisayarın ne kadar süre açık kaldığına dair zamanı gösteren yerde çok yüksek bir rakam yazıyor. Bilgisayarı hep sistemden kapattım ve zaten PC de yeni. Sadece ayın 4 ve 5'inde nerdeyse bütün gün kullandım.

Saat Göstergesi.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok kolay sebebi ve çözümü için yolu var.

Sebebi: bilgisayar kendini önerilen seçenek olan hızlı başlatmaya ayarlıyor. Ayrıca bunu kapatmaman daha iyi olacaktır ancak çözümü çok basit.

Çözüm: Denetim Masası ☛ Donanım ve Ses ☛ Güç Seçenekleri ☛ Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin ☛ Hızlı Başlatma

Sonuç: Hızlı Başlatmayı Kapayın :)

Sebebi: bilgisayar kendini önerilen seçenek olan hızlı başlatmaya ayarlıyor. Ayrıca bunu kapatmaman daha iyi olacaktır ancak çözümü çok basit.

Çözüm: Denetim Masası ☛ Donanım ve Ses ☛ Güç Seçenekleri ☛ Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin ☛ Hızlı Başlatma

Sonuç: Hızlı Başlatmayı Kapayın :)

Çözüm
Denemek için kendim yaptım. Bilgisayarı kapattım. Birkaç saniye bekleyip açtım. Görev yöneticisinde çalışma zamanı 4 saat 27 dakikaydı. Normal bir durum sanırım.
1704543867306.png

sebebi: bilgisayar kendini önerilen seçenek olan hızlı başlatmaya ayarlıyor. Ayrıca bunu kapatmaman daha iyi olacaktır ancak çözümü çok basit.

çözüm: Denetim Masası ☛ donanım ve ses ☛ güç seçenekleri ☛ güç düğmelerinin yapacaklarını seçin ☛ hızlı başlatma.

sonuç: hızlı başlatmayı kapayın :)

Teşekkürler işe yaradı.

Yeni konular

Geri
Yukarı