Görev yöneticisindeki isimsiz program virüs mü?

Tylerdrdn

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gorev yoneticisinde isimsiz bir program calisiyor. Dosya konumuna baktim "scshost exe" gorunuyor ve islemciyi cok kullaniyor. Bu bir virus mu? Virus ise nasıl kaldirabilirim?

Screenshot (12).png

Screenshot (13).png

svchost.exe aslında Windows ile ilgili bir servis. Ancak çoğu virüs kendisini svchost.exe olarak gizliyor. En iyisi Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapın.

Svchost.exe, Windows NT işletim sistemi ailesindeki bir veya daha fazla Windows hizmetinden barındırılabilen bir sistem işlemidir. Svchost, kaynak tüketimini azaltmak için bir dizi hizmetin bir süreci paylaşabileceği paylaşılan hizmet süreçlerinin uygulanmasında esastır. (Google)

svchost.exe (Servis Sunucu veya SvcHost) Windows işletim sistemlerinde birden çok hizmetin iç içe çalışmasını sağlayan bir sistem bileşenidir . Svchost, kaynak tüketimini azaltmak için bir dizi hizmetin bir süreci paylaşabildiği sözde paylaşılan hizmet süreçlerinin uygulanmasında önemlidir. (Farklı Kaynak)

Virüs değildir, Windows'un bir programıdır. Kapatmayın. Eğer svchost.exe yüksek CPU kullanıyorsa bunun sebebi cihazınızda virüs olmasıdır. Cihazınıza virüs taraması yapın.

Hizmetin ilk başta ismi gözükmemesi normal değil. Kesinlikle virüs taraması yapınız. Windows hatası ise bilemem ama bu normal değil. Hizmet, normal bir Windows hizmeti gibi ama isminin gözükmemesi çok tuhaf. Genellikle ismi gözükmeyen hizmetler pek hayırlı olmuyor.

Geri
Yukarı