Görev Yöneticisindeki ''svchost.exe" nasıl kapatılır?

saul g00dman

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, geçenlerde işlemcimin sıcaklığı bi' anda 99 dereceye çıktı ve hala aynı şu an da. Herhangi bir kasılma vs. yok ama yine de 99 derece gözükmesi endişelendiriyor ve sadece oyunlarımda FPS düşmesi yememi sağlıyor bilgisayarımda gezinirken görev yöneticisini açtım ve ayrıntılar sekmesine bastım ve ekteki görünen 'svchost.exe"leri gördüm çok tedirgin oldum bir sürü var çünkü bunları nasıl kapatıp sileceğim Kaspersky Antivirüs ile tarattım hem tam tarama hem de hızlı tarama tehdit bulamadı fakat ben yine de bunları kapatmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz? Şimdiden çok teşekkürler.

1611747788269.png

Selam arkadaşlar, geçenlerde işlemcimin sıcaklığı bi' anda 99 dereceye çıktı ve hala aynı şu an da. Herhangi bir kasılma vs. yok ama yine de 99 derece gözükmesi endişelendiriyor ve sadece oyunlarımda FPS düşmesi yememi sağlıyor bilgisayarımda gezinirken görev yöneticisini açtım ve ayrıntılar sekmesine bastım ve ekteki görünen 'svchost.exe"leri gördüm çok tedirgin oldum bir sürü var çünkü bunları nasıl kapatıp sileceğim Kaspersky antivirüs ile tarattım hem tam tarama hem de hızlı tarama tehdit bulamadı fakat ben yine de bunları kapatmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz? Şimdiden çok teşekkürler.

Eki Görüntüle 854671

Şu yolu izleyiniz;
Win + r açılan çalıştır ekranına services.msc yazıp hizmetler kısmına giriniz. Burada "SysMain" adlı hizmeti bulun, sağ tıklayıp özellikler deyip devre dışı bırakıp durduruyoruz ve ardından uygula deyip aynı işlemleri "Windows Search" için yapıyoruz.

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-27_144718.png
    resim_2021-01-27_144718.png
    62,7 KB · Görüntüleme: 46

Geri
Yukarı