Görev Yöneticisi'ni açınca CPU kullanımı düşüyor

Aliwhy0571

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, ben Görev Yöneticisi'ni açtıktan sonra CPU kullanımı %65'ten azala azala %5'e düşüyor, kapattığım zaman yine %65'lere çıkıyor açtığım zaman yine aynı. Sorunun sebebi ne olabilir? Bu olay format attıktan sonra oldu atmadan önce bir şey yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar, ben Görev Yöneticisi'ni açtıktan sonra CPU kullanımı %65'ten azala azala %5'e düşüyor, kapattığım zaman yine %65'lere çıkıyor açtığım zaman yine aynı. Sorunun sebebi ne olabilir? Bu olay format attıktan sonra oldu atmadan önce bir şey yoktu.
Arka plana aldığın şeyleri tam ekrandan çıktığında beklemeye alıyor olabilir. En kötü ihtimal görev yöneticisi açtığınzda belli olmasın diye kendi kapatan bir virüs vardır. Kaspersky veya Malwarebytes ile tarayın.

Aynı sorun bende de olmaya başladı. Daha yeni formatladım. Hiçbirşey yokken bir anda olmaya başladı. Oyunlarda da fps düşüşüne sebep oluyor. Windows update kaynaklı bir sorun olabilir. Virüs tarzı birşey olduğunu sanmıyorum.

Edit:
Sorunu çözdüm. Başta Görev Zamanlayıcısından bir işlem dikkatimi çekti. İşlem 15 dakikada bir çalıştırılmaya ayarlanmış. IntegrityCheck.exe isimli bir dosya. Appdata klasörü içindeydi. Virustotal'a tarattığımda trojan olduğu ortaya çıktı. Dosyayı sildim şu anlık iyi durumda.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de olmaya başladı. Daha yeni formatladım. Hiçbirşey yokken bir anda olmaya başladı. Oyunlarda da fps düşüşüne sebep oluyor. Windows update kaynaklı bir sorun olabilir. Virüs tarzı birşey olduğunu sanmıyorum.

Edit:
Sorunu çözdüm. Başta Görev Zamanlayıcısından bir işlem dikkatimi çekti. İşlem 15 dakikada bir çalıştırılmaya ayarlanmış. IntegrityCheck.exe isimli bir dosya. Appdata klasörü içindeydi. Virustotal'a tarattığımda trojan olduğu ortaya çıktı. Dosyayı sildim şu anlık iyi durum

Edit:
Sorunu çözdüm. Başta Görev Zamanlayıcısından bir işlem dikkatimi çekti. İşlem 15 dakikada bir çalıştırılmaya ayarlanmış. IntegrityCheck.exe isimli bir dosya. Appdata klasörü içindeydi. Virustotal'a tarattığımda trojan olduğu ortaya çıktı. Dosyayı sildim şu anlık iyi durumda.
aga ayrıntılara basıyorum cpu yu kullanan uygulamada yok anlamadımki pc de virüste yok amaa

Aga ayrıntılara basıyorum CPU'yu kullanan uygulamada yok anlamadımki PC de virüste yok amaa.

Görev Yöneticisi'nden bahsetmiyorum. Görev zamanlayıcısından bahsediyorum. Bende de Görev Yöneticisi'ni açınca CPU kullanımı aniden düşüyordu ama kapalıyken PC boşta %50 60ları görüyordum. Görev zamanlayıcısında 15 dakikada bir çalışmaya ayarlanmış bir uygulama vardı.

image.png.3e939582ba3c7d5de93e82ec09390ee2.png

Buradaki gibi aynı. Bunun gibi bir şey bulmaya çalış. Aynısı olmak zorunda değil.

Geri
Yukarı