Görev Yöneticisi'ni açtığımda GPU ve CPU kullanımı düşüyor

AtaKalecc

Yoctopat
Daha fazla  
Klavyem Türkçe olmadigi icin Türkçe karakterler kullanamiyorum luften mazur gorun...(oto duzelt ile yaziyorum)
Forumdaki butun basliklari inceledim cogu kisi normal demis ama adim gibi eminim ki normal bir durum degil bu.

20230509_174451.jpg

20230509_174612.jpg

20230509_174641.jpg

-Oncelikle GPU kullanimi Görev Yöneticisi'ni acmadan once ve sonraki durumlarinin fotografini aldim. Ozetle ekran karti yuk altina girerse rengi yesilden kirmiziya dogru gidiyor, Görev Yöneticisi acikken yesil kapaliyken kirimizi oluyor(fanlar calisiyor).
-CPU Görev Yöneticisi acik degilken fanlar sanki arkada Cyberpunk calisiyor gibi ses cikartiyor ancak arkada acik bir tane bile oyun ve uygulama yok yine ayni sekilde Görev Yöneticisi acilmadan once ve sonraki hallerini fotografladim.

20230509_174738.jpg

20230509_174804.jpg

Bu durumun normal olmadigindan eminim bu konuyu paylasirken Görev Yöneticisi acikti ve degerler olmasi gereken sekildeydi.

Sistem.
AMD Ryzen 5 5600.
Gigabyte GTX 3060.
RAM Corsair Vengeance 3200MHz CL16 16 GB.

Kaspersky ile tam tarama ve ozel tarama, eek ile tam tarama Hitman Pro ile tarama yaptim.
Hiçbiri yazilimi goremedi.
Cozum arama surecinde;
-Internet baglantisini kestim ve bekledim Crypojacking olmasindan suphelendigimden dolayi.
CPU fan sesi internet baglantisi yokken hiç ses cikartmadi.
Arkada Görev Yöneticisi acikken PC'yi kullandim, tahmin ettigim gibi sistem tam olmasi gerektigi gibi sessiz calismaya devam etti.

Geri
Yukarı