Çözüldü Görev Yöneticisi'ni açtıgımda CPU kullanımı %100 oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efmanturk

Centipat
Daha fazla  
CPU kullanımım noramlde %20 %30 olması gerek diye biliyorum.
Görev Yöneticisi'ni ilk açtıgımda CPU kullanımım %95 ile %100 arasında oluyor (sonrasında düzeliyor).
Bu bir sorun mu?
Sorun ise nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Görev Yöneticisi'ni ilk açtıgımda CPU kullanımım %95 ile %100 arasında oluyor (sonrasında düzeliyor).
Bu bir sorun mu?

Anlık bir hata neredeyse herkeste var.
Örnek:

1689010400938.png
Bu bir sorun mu?

Anlık bir hata neredeyse herkeste var.
Örnek:

1689010400938.png

Çözüm
@efmanturk Bunun nedeni belli, siz Görev Yöneticisi'ni açtığınız zaman Görev Yöneticisi sistem üzerinde kullanımları okumak için bir dizi kod yürütmek zorunda. Bu kodlar çalıştığı zaman sisteme bir miktar yük yapıyor. Eğer çok güçlü bir işlemciniz yoksa anlık %100 gibi değerlere bazen çıkabilir. Gayet normal bir durum, endişe edecek bir durum söz konusu değil.

@Emir M. hocam, işlemci kötü olunca da öyle olmyor mu? Ben öyle biliyorum.

Günümüzde çekirdek sayısı yetersiz kalan işlemcilerden bahsediyorsak Görev Yöneticisi ilk açıldığında sadece "Görev Yöneticisi"nin kullanımı biraz anlık yükseliyor o kadar, içeriği yüklendikten sonra normale dönüyor ancak hiçbir zaman Görev Yöneticisi içinde gözüken CPU kullanım değeri %70-100 olmuyor. Ben de test ettim mesela, CPU kullanımıma anca %5 falan etki etti o kadar. Her yazılımın ilk çalıştığında kullandığı miktar yani o da.

Görev Yöneticisi çok çabuk yanılan bir program bana göre, MSI Center yazılımı kurulu olduğunda Görev Yöneticisi CPU kullanımını sabit bir şekilde %100 gösteriyor mesela. :D

Geri
Yukarı