Görseldeki içecek alkol mü?

Daha fazla  
d4630047-9be7-497a-81a6-91091473a9c9.jpg

Ailevi bir mesele var da. Bu içki mi oluyor acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailevi meseleniz beni ilgilendirmez ama alkol kullanımı, hele hele bira gibi düşük alkollü bir bira kullanımı sorun olmamalı. Şu alkole karşı olan algı yıkılsın artık şu ülkede. Ayrıca Bud şişesine benzettim ama tam emin olamadım, fotoğraflarıyla kıyaslayınca tam da o değil gibi geldi. Fotoğrafı yansıttım bu arada. "d" harfinin ucunun hizasında yukarıdaki birkaç deseni kıyasladım, Bud kutusuna tam uyduramadım. Yine de çok benziyor Bud'a.

Ekleme: Tuborg Kırmızı, Extra veya Miller falan da içiyor olabilirdi. En azından Budweiser içiyor. Helal olsun.

Çünkü görsel ters. Düz yapınca yazı da uyuyor:

Eki Görüntüle 1213629

21. yüzyılda alkol almak nasıl bir ailevi mesele oluyor bilemiyorum ama umarım içen için büyük bir sorun teşkil etmez. Ederse de onun yararına olabilir. Bunu sorun edenleri tanımış olur 🤣

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1213629

21. yüzyılda alkol almak nasıl bir ailevi mesele oluyor bilemiyorum ama umarım içen için büyük bir sorun teşkil etmez. Ederse de onun yararına olabilir. Bunu sorun edenleri tanımış olur 🤣

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam ağabimin durumu pek iyi görünmüyor dualarınızı bekliyorum.

Ailevi meseleniz beni ilgilendirmez ama alkol kullanımı, hele hele bira gibi düşük alkollü bir bira kullanımı sorun olmamalı. Şu alkole karşı olan algı yıkılsın artık şu ülkede. Ayrıca bud şişesine benzettim ama tam emin olamadım, fotoğraflarıyla kıyaslayınca tam da o değil gibi geldi. Fotoğrafı yansıttım bu arada. "D" harfinin ucunun hizasında yukarıdaki birkaç deseni kıyasladım, bud kutusuna tam uyduramadım. Yine de çok benziyor Bud'a.

Ekleme: Tuborg kırmızı, extra veya miller falan da içiyor olabilirdi. En azından budweiser içiyor. Helal olsun.

Kardeşim doğrusunu soylemek gerekirse bu isin 21. yüzyili falan yok. Sonuçta alkolu kullanmasını istemeyen baba dini açıdan düşünüyor. Alkol içmekde ahlak meselesi kimi için çok normal bir şey kimi aile için çok da sorun değil. Birine alkol icmekte sorun yok kısıtlama koymamalı denmemeli bence insan ahlakından kendi sorumludur.

Eki Görüntüle 1213629

@Bilgehan Melik Ünal Kendi yaşadığım baskı üstünden anlatayım. Ailem Müslüman, elbette sigara ve alkole çok karşılar. Alkolün adı bile anılmaz evde. Ben Müslüman değilim, sık olmamak kaydıyla, arkadaşlarla birlikteyken alkol alıyorum. Ailemden de sürekli gizliyorum çünkü alacağım tepkiyi biliyorum. Bu baskıyı hissetmek istemiyorum. Neyin doğru, neyin yanlış olduğunu veya günah olduğunu biliyorum. Bu yaştan sonrası benim tercihlerime kalmış bir şey. Annem bana sigara kullanma diyor sürekli (alışkanlığım yok, konusu açılırsa diyor) ben de sürekli çıkışıyorum zararlarını, günahını ben de biliyorum, bundan sonrası beni ilgilendirir, üstümde baskı kurmayın diye. Dediğinizi anladım, din ve onun gerekleri çağa göre değişmez, dogmadır. Ama herkes alkolün günah olduğunu biliyor. Boşuna kızmanın, yasaklamanın, baskı kurmanın gereği yok. Anlatırsın doğrusunu yanlışını, sonrası onun bileceği iş. Saygılar.

@Bilgehan Melik Ünal kendi yaşadığım baskı üstünden anlatayım. Ailem Müslüman, elbette sigara ve alkole çok karşılar. Alkolün adı bile anılmaz evde. Ben Müslüman değilim, sık olmamak kaydıyla, arkadaşlarla birlikteyken alkol alıyorum. Ailemden de sürekli gizliyorum çünkü alacağım tepkiyi biliyorum. Bu baskıyı hissetmek istemiyorum. Neyin doğru, neyin yanlış olduğunu veya günah olduğunu biliyorum. Bu yaştan sonrası benim tercihlerime kalmış bir şey. Annem bana sigara kullanma diyor sürekli (alışkanlığım yok, konusu açılırsa diyor) ben de sürekli çıkışıyorum zararlarını, günahını ben de biliyorum, bundan sonrası beni ilgilendirir, üstümde baskı kurmayın diye. Dediğinizi anladım, din ve onun gerekleri çağa göre değişmez, dogmadır. Ama herkes alkolün günah olduğunu biliyor. Boşuna kızmanın, yasaklamanın, baskı kurmanın gereği yok. Anlatırsın doğrusunu yanlışını, sonrası onun bileceği iş. Saygılar.

Evet haklısınız size bir şey demiyorum. Ama bazen kontrol gereklidir. Çocuktan çocuğa değişir bazıları 15 yaşında her şeyin haki midir bazıları 22 yaşında cahildir. Kişiye göre değişir.

Eki Görüntüle 1213629

Her aile yapısı farklıdır Recep hocam. Örneğin ben babam nedeni ile alkol tüketmiyorum. Korktuğumdan veya dini sebeplerden değil. Kendisi bu durumu öğrendiğinde üzülecek, boynu bükülecek. Ben babama bu üzüntüyü yaşatmamak için tüketmiyorum. Kendimi aileme karşı sorumlu hissediyorum bu konuda.. Dediğim gibi her ailenin dinamikleri farklı :) Herkes mutlu olduğu sürece sıkıntı yok :)

Yeni konular

Geri
Yukarı