Görseldeki matematik sorusunun cevabı nedir?

Tamam ne dediğini anladım da o 2 üçgenin aynı olduğunu nasıl düşünüyoruz ? aynı değiller.

İkinizin çözümü de çözüm olarak rapor ettim hangisi işaretlenirse artık bakalım :D
1693313392500 - Kopyaa.png

Yukarıdaki açıyı nasıl 45'e tamamlıyorsunuz hocam hem kenar kem açı eşitsizliği var orada.

Hocam aynı üçgen çünkü, Afe üçgenini dışarıya 45 derece sola doğru döndürdüm. Dolayısıyla üçgenler eş oldu. Bire bir aynı üçgenler. Yoktan var etmedim ki. Aynı üçgeni kullandım.

İnternette benim çözümümle bire bir aynı olan bir kaynak buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam aynı üçgen çünkü, Afe üçgenini dışarıya 45 derece sola doğru döndürdüm. Dolayısıyla üçgenler eş oldu. Bire bir aynı üçgenler. Yoktan var etmedim ki. Aynı üçgeni kullandım.

İnternette benim çözümümle bire bir aynı olan bir kaynak buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bunu da buldum ben internette. ikinizin çözümde doğru buna göre kolay gelsin konu kapanabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı