Görseldeki mavi araba nedir?

• Konuyu başlatan Earas
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 2B

Earas

Hectopat
Yer
İstanbul
Araba bu sokakta gördüm ve hayran kaldım. Markası ve modeli nedir acaba?

Dosya Ekleri

• IMG_20230105_090957.jpg
    IMG_20230105_090957.jpg
    484,2 KB · Görüntüleme: 141
  • IMG_20230105_090934.jpg
    IMG_20230105_090934.jpg
    484,5 KB · Görüntüleme: 137
Bu araba Camaro değil, panjurlardan belli zaten Pontiac olduğu.

Bana 1974-1975 Pontiac Trans Am gibi geldi kapı ve çerçevelerden. Bu hangi Camaro tam olarak? Z28'ler böyle değildi diye hatırlıyorum.

Eki Görüntüle 1623328
Eki Görüntüle 1623329
Karşılaştırma açısından arka tekerleğin çamurluğuna bakabilirsin. Biri alçak biri havada. Birinin çamurluğu kavisli, birinin çamurluğu düz iniyor. Bu 2 marka GM'e ait olduğu için bu kadar benziyor araçlar, Chevrolet ile GMC gibi düşün. Bu arada ön panjurda ufak farlar da eksik Pontiac olması için.

Karşılaştırma açısından arka tekerleğin çamurluğuna bakabilirsin. Biri alçak biri havada. Birinin çamurluğu kavisli, birinin çamurluğu düz iniyor. Bu 2 marka GM'e ait olduğu için bu kadar benziyor araçlar, Chevrolet ile GMC gibi düşün. Bu arada ön panjurda ufak farlar da eksik Pontiac olması için.

Evet ama Pontiac Trans Am ile benzerliği Camaro'dan daha fazla geldi bana. Z28'lerin yan hava kanalları daha inceyken Trans Am'lerin bu şekil derindi. Bende oyuncak modeli de var bunun aşinalık var 😄.

Screenshot_6.jpg

Evet ama Pontiac Trans Am ile benzerliği Camaro'dan daha fazla geldi bana. Z28'lerin yan hava kanalları daha inceyken Trans Am'lerin bu şekil derindi. Bende oyuncak modeli de var bunun aşinalık var 😄.

Eki Görüntüle 1623339
Olabilir hocam, ne de olsa GM bu. Ürünleri aşırı benziyor. Arabada da biraz oynama falan yapmışlar gibi. Pek de iyi kondisyonda durmuyor. Fotoğrafın çekilen açısı yüzünden de gruplaşma oldu biraz bu konuda. Peki kaç model Firebird olduğunu düşünüyorsunuz?

Olabilir hocam, ne de olsa GM bu. Ürünleri aşırı benziyor. Arabada da biraz oynama falan yapmışlar gibi. Pek de iyi kondisyonda durmuyor. Fotoğrafın çekilen açısı yüzünden de gruplaşma oldu biraz bu konuda. Peki kaç model Firebird olduğunu düşünüyorsunuz?

Arka stop lambaları hariç tıpatıp 1974 model Trans Am bu. Arka stoplar ise 1979 model Trans Am'a ait. Neden böyle anlamadım sahibi mi taktırdı acaba.

Arka stop lambaları hariç tıpatıp 1974 model Trans Am bu. Arka stoplar ise 1979 model Trans Am'a ait. Neden böyle anlamadım sahibi mi taktırdı acaba.
Evet artık ben de Pontiac Firebird olduğunu düşünüyorum ancak araçta oynama yapılmasından dolayı yılı belli olmuyor, Trans AM paket de değil bu arada. Muhtemelen standart Firebird.

Yeni konular

Geri
Yukarı