Çözüldü Görseldeki mor Linux dağıtımı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali998

Centipat
Daha fazla  
1617797799805.png

@Arch or Not @cengover_ekin @342746 @runit @SypeR @349398 @SSDKullaniyorum @bang1 @Boranity @Ali998

Oyuna katılanları etiketledik. Devam edebiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu sefer zor olmuş benim ders var kaçıyorum arkadaşlara kolaylıklar dilerim.
Mandriva ile ilgili bir şey galiba şimdi dikkatimi çekti.
Mandira Linux cevap;
Mandira Linux Nedir?
1998 Temmuz'unda ilk sürümü çıkan, Gaël Duval tarafından başlatılan Mandrake Linux projesi. Connectiva Linux ile birleşmesinden sonra adını Mandriva olarak değiştirmiştir. Geliştiriciler, Red Hat Linux dağıtımından yola çıkmış, varsayılan masaüstünü KDE'ye çevirmiş, kullanımı kolay grafiksel bir kurulum ekleyerek "Linux'un kurulumu zordur" düşüncesini bertaraf etme konusunda önemli bir adım atmıştır. Mandriva yayınlandığı dönemlerde donanım tanıma ve disk bölümleme araçları, çoğu kişi tarafından piyasanın en iyisi olarak görülmüştür. Dağıtımın ağustos 2011'den bu yana yeni sürümü yayınlanmamıştır.

@Ali998 hocam doğru mu?

Son düzenleme:
Mandira Linux cevap;
Mandira Linux Nedir?
1998 Temmuz'unda ilk sürümü çıkan, Gaël Duval tarafından başlatılan Mandrake Linux projesi. Connectiva Linux ile birleşmesinden sonra adını Mandriva olarak değiştirmiştir. Geliştiriciler, Red Hat Linux dağıtımından yola çıkmış, varsayılan masaüstünü KDE'ye çevirmiş, kullanımı kolay grafiksel bir kurulum ekleyerek "Linux'un kurulumu zordur" düşüncesini bertaraf etme konusunda önemli bir adım atmıştır. Mandriva yayınlandığı dönemlerde donanım tanıma ve disk bölümleme araçları, çoğu kişi tarafından piyasanın en iyisi olarak görülmüştür. Dağıtımın ağustos 2011'den bu yana yeni sürümü yayınlanmamıştır.

@Ali998 hocam doğru mu?
Kontrol edeyim hemen.
Hayır, değilmiş. "Man" kısmı doğru ama.

Geri
Yukarı