Çözüldü Görseldeki örümceğin türü ne?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
1628168333732.png

Odamda bununla birlikte yaşıyorum. Bu örümceğin türü ne? Yapay zekaya sahip Google'a sordum, bilemedi.

Çözüm
Serbest ama yuvasında duruyor. Asıl korkulması gereken hayvanlar istilacı karınca ve sinekler. Örümcekler sakin sakin yuvasında duruyor, onları sevin.
Normalde katılırdım ama buna pek katılmıyorum... Odanızda bulunan tür "Yalancı karadul" false blackwidowolarak geçiyor. Kendisi ülkemizde bulunan en zehirli 3. örümcek türüdür. Neyse ki yalancı bir karadula denk gelmişsiniz bu demek oluyor ki çok daha zararsız, siz ona zarar vermediğiniz sürece saldırmayacaktır. Ama yanlışlıkla zarar verirseniz ve size zehri enjekte ederse hastahaneye görünmek şart.
Kiler örümceği olma ihtimalide var, net fotoğraf atarsanız net cevap alırsınız.
Serbest ama yuvasında duruyor. Asıl korkulması gereken hayvanlar istilacı karınca ve sinekler. Örümcekler sakin sakin yuvasında duruyor, onları sevin.
Yuvasında duruyor derken? Yumurta bırakmış olma ihtimali var mı? Nasıl bir yuva fotoğraf atabilir misiniz? Kokon ise yavrular çıkmadan imha etmenizi öneririm.
Bizim tuvalette örümcek var. Arkadaş olduk onunla. Arada sinek ya da arı atıyorum üstüne. (Cansız atarsam yemiyor.)
Buradaki kiler örümceği de sinek yakalamıştı. Onu sardı, paket yaptı. Diğer sinek de örümcek ağına takıldı ama örümcek bu sefer kaçtı. Örümcek açgözlülük yapmıyor. Diğerlerine bırakıyor.

Merhaba, uzun süredir örümceklerle ilgili konu açmamıştım. Bu konuda daha önce türünü sorduğum örümcek hakkında konuşmak istiyorum. O örümcek halen aynı konumda ve yaşamını sürdürüyor. Yaptığım incelemeler sonucunda örümceğin geceleri ağda gezdiğini ve gündüzleri makinenin altına saklandığını fark ettim. Konuyu açmışken düşüncelerinizi almanın yanı sıra birkaç soru sormak istiyorum.

1. Örümcek daha ne kadar yaşar? Yaz aylarında ortaya çıktı ve halen ağını koruyor.
2. Örümceğin yanında ani bir gürültü olduğunda hareket edip bana doğru dönüyor. Sizce beni mi inceliyor? Bana bakarken ne düşünüyor? "Ne yapıyor bu" falan mı diyor? 😂

@aa12 @ÇokoMelih

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, uzun süredir örümceklerle ilgili konu açmamıştım. Bu konuda daha önce türünü sorduğum örümcek hakkında konuşmak istiyorum. O örümcek halen aynı konumda ve yaşamını sürdürüyor. Yaptığım incelemeler sonucunda örümceğin geceleri ağda gezdiğini ve gündüzleri makinenin altına saklandığını fark ettim. Konuyu açmışken düşüncelerinizi almanın yanı sıra birkaç soru sormak istiyorum.

1. Örümcek daha ne kadar yaşar? Yaz aylarında ortaya çıktı ve halen ağını koruyor.
2. Örümceğin yanında ani bir gürültü olduğunda hareket edip bana doğru dönüyor. Sizce beni mi inceliyor? Bana bakarken ne düşünüyor? "Ne yapıyor bu" falan mı diyor? 😂

@aa12 @ÇokoMelih
1-Ne kadar yaşayacağı türüne, şu anki yaşına ve çevre etkenlerine bağlı değişim gösterir.
2-Örümcekler bir gürültü,titreşim vb. hissettiği zaman av olarak algılayıp o yöne giderler bu normal bir davranıştır.

Odamda bununla birlikte yaşıyorum. Bu örümceğin türü ne? Yapay zekaya sahip Google'a sordum, bilemedi.
Steatoda gibi duruyor, halk arasında "Yalancı karadul" olarak bilinir.

1-Ne kadar yaşayacağı türüne, şu anki yaşına ve çevre etkenlerine bağlı değişim gösterir.
2-Örümcekler bir gürültü, titreşim vb. hissettiği zaman av olarak algılayıp o yöne giderler bu normal bir davranıştır.

Steatoda gibi duruyor, halk arasında "Yalancı karadul" olarak bilinir.
Ürkütücü bir deneyim. Biraz büyümüş. Ortamı çok iyi, makinenin altında sıcak sıcak ağ kurmuş. 😂

Peki ya hayvan stresten ölebilir mi?

Buna ek olarak bazen ağı titreyince kaçmasının sebebi ne? Yani saklanıyor.

Ürkütücü bir deneyim. Biraz büyümüş. Ortamı çok iyi, makinenin altında sıcak sıcak ağ kurmuş. 😂

Peki ya hayvan stresten ölebilir mi?

Buna ek olarak bazen ağı titreyince kaçmasının sebebi ne? Yani saklanıyor.
Evet stresten ölebilir. Ağı titreyince kaçmasının sebebi örümcekler her zaman direk atağa geçmez ilk önce kaçıp sonra atağa geçebilir.

Durum o kadar ciddi mi? İnsanı endişelendiriyorsunuz.

Yuvasından ayrılmıyor, hep orada takılıyor. Ara sıra örümcek ağında geziyor. Koltuğu hareket etsem hemen yuvasına kaçıyor. Bu mu bana saldıracak? Benden korkuyor. Yuvası da makinenin altında.
Baba yok be her evin tavanında bulunan klasik örümcekler salak bir komşum bu örümceklerle sinekleri çerez niyetine yiyordu. Sonra bağlarımızı kopardık :)

Baba yok be her evin tavanında bulunan klasik örümcekler salak bir komşum bu örümceklerle sinekleri çerez niyetine yiyordu. Sonra bağlarımızı kopardık :)

Canlılardaki zehir posionus ve venomus olarak ikiye ayrılır, posionus bir canlı tarafından yenildiğinde zarar veren. Venomus zehirli olan canlının diğer canlıyı ısırarak vücuduna zehir enjekte ettiğidir, örümceklerdeki ise venomus yani örümceği yiyen bir canlıya zararsız ama örümcek canlıyı ısırdığı zaman zararlı olandır. Kısacası bir canlı bir örümceği yediği zaman zehirlenmez.

16602694_1384915751567882_7447414545650214226_n.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Canlılardaki zehir posionus ve venomus olarak ikiye ayrılır, posionus bir canlı tarafından yenildiğinde zarar veren. Venomus zehirli olan canlının diğer canlıyı ısırarak vücuduna zehir enjekte ettiğidir, örümceklerdeki ise venomus yani örümceği yiyen bir canlıya zararsız ama örümcek canlıyı ısırdığı zaman zararlı olandır. Kısacası bir canlı bir örümceği yediği zaman zehirlenmez.

Eki Görüntüle 1215450
Trol yorum dikkate alma :)

Yeni konular

Geri
Yukarı