Çözüldü Görseldeki pinler Arduino CH340'da nerede bulunuyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

427370

Hectopat
Arkadaşlar bir direksiyon seti yapmak için uğraşıyorum. Şu an kullandığım Arduino ch340. bu Arduino'yu Joystick'e çevirmem için görseldeki pinleri birbirine değdirmem gerekiyormuş ancak CH340'da o konumda belirtilen pinler bulunmuyor. Bu pinler farklı bir konumda mı yoksa CH340'da bu özellik mi yok?

Screenshot_20220806-101214_YouTube.jpg

Arkadaşlar bir direksiyon seti yapmak için uğraşıyorum. Şu an kullandığım Arduino ch340. bu Arduino'yu Joystick'e çevirmem için görseldeki pinleri birbirine değdirmem gerekiyormuş ancak CH340'da o konumda belirtilen pinler bulunmuyor. Bu pinler farklı bir konumda mı yoksa CH340'da bu özellik mi yok?

Eki Görüntüle 1476000

Arduino CH340'ın böyle bir desteği var mı ki hocam ben sadece Arduino Leonardo da var diye biliyorum.

Ama izlediğim videodaki kişi belirli 2 pini birbirine değdiriyor ilk fotoğraftaki gibi o pinler hangisi?

Deneyerek bulmanız gerekiyor hocam bu şekilde bulabileceğimizi sanmıyorum Arduino da zaten kısa devre koruması var diye biliyorum yanlış bir şeyi bağlayınca kart güçü kesiyor Adana robotik ve kodlama şenliği için robot kol yaparken yanlış bağlamıştıım bağlantıyı düzeltene kadar kart açılmadı düzeltince açıldı ve bir sorun görmedim kartta.

Bir de belki o iki pini koda göre seçiyorda olabilir.

Deneyerek bulmanız gerekiyor hocam bu şekilde bulabileceğimizi sanmıyorum Arduino da zaten kısa devre koruması var diye biliyorum yanlış bir şeyi bağlayınca kart güçü kesiyor Adana robotik ve kodlama şenliği için robot kol yaparken yanlış bağlamıştıım bağlantıyı düzeltene kadar kart açılmadı düzeltince açıldı ve bir sorun görmedim kartta.

Bir de belki o iki pini koda göre seçiyorda olabilir.
Videonun yorumlarında bir kişi o pinlerden bahsederken reset ve GND demiş. Olabilir mi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı