Görseldeki porta hangi SSD ya da HDD takılır?

Oranın okuma yazma hızı ile doğrudan bir bağlantısı yok diye biliyorum. Masaüstü anakartlarda nasıl hiçbir SATA portu ayırt edilmiyorsa (CD-ROM, SSD, HDD şeklinde) laptop içinde aynısı geçerli. Orada birisi güç sağlıyor diğeride SATA giriş yeri. Aparatta gerekmiyor yani.

Sen diski oraya takmayı dene direkt olarak. O disk oraya girerse aparat falan gerekmez ki zaten gerekeceğini hiç ama hiç sanmıyorum.

Bu diski oraya takmanın hiçbir yolu yok gibi.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    86,6 KB · Görüntüleme: 14
CD-ROM yerine aparat olmadan SSD ya da HDD takılmaz maalesef.
CD-ROM biçiminde aparattan bahsediyorsunuz değil mi?
(Direkt olarak gerekeceğini sanmıyorum demem biraz yanlıştı kusura bakmayın. SSD' nin orada sıkışma ihtimalini düşündüm. Bu kısım biraz mechul. Laptop yapısına göre değişecektir.)

Bu diski oraya takmanın hiçbir yolu yok gibi.
Ben laptop içi açıp baktığımda sizinki gibi bir sistem mevcuttu. O CD-ROM kısmının HDD yada SSD girişinden pek bi farkı yoktu. Bilemedim şimdi.

CD-ROM biçiminde aparattan bahsediyorsunuz değil mi?
(Direkt olarak gerekeceğini sanmıyorum demem biraz yanlıştı kusura bakmayın. SSD'nin orada sıkışma ihtimalini düşündüm. Bu kısım biraz mechul. Laptop yapısına göre değişecektir.)

İlgi ve alaka için teşekkür ederim şu andaki sorunum HP 15-DA1104NT laptopa kaç mm aparat almalıyım.

Geri
Yukarı