Görseldeki program virüs mü?

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Son günlerde fark ettiğim bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum. Bilgisayarım üzerinde, Windows işletim sisteminde bulunan bir sistem dosyasının Startup klasöründe yer aldığını gözlemledim. Dosyanın adı state-svc.exe ve bu dosyanın bir .ICO uzantılı simge dosyasına ait olduğunu belirtmeliyim.

Soruma gelecek olursak, bu dosyanın Startup klasöründe neden bulunduğunu anlamak istiyorum. Normalde sistem dosyalarının bu dizinde yer almaması gerektiğini biliyorum, ancak bu durumun bir güncelleme sonucunda mı oluştuğunu yoksa başka bir nedenden mi kaynaklandığını anlamak istiyorum.

Bu durumun bilgisayarımın güvenliği üzerinde bir etkisi olabilir mi, yoksa sadece rutin bir güncelleme sonucu mu ortaya çıktığını anlamak istiyorum.

Dosyayı kaldırdım ancak benzer bir durumla karşılaşan başka kullanıcılar var mı, bilgi sahibi olan veya benzer bir deneyim yaşayan var mı, paylaşımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

C:\Users\User\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

1708813336871.png

Windows'un dosyası değildir. Tehlikelidir. Virüstür. Windows önyükleme işleme sırasında indirilmiş.

Windows'un uygulaması değildir. Tehlikelidir. Windows önyükleme işleme sırasında indirilmiş.
Herhangi bir yere tıklamıyorum da aslında hocam yani o şeylere dikkat eden biriyim. Garip. Güncelleme ile mi bulaşmış diyorsunuz?

Kaspersky hangi sürümünü indirebilirim test amaçlı sistemi baştan sona taramak için çünkü satın almak istemiyorum sadece tarama amaçlı?

Herhangi bir yere tıklamıyorum da aslında hocam yani o şeylere dikkat eden biriyim. Garip. Güncelleme ile mi bulaşmış diyorsunuz?

Kaspersky hangi sürümünü indirebilirim test amaçlı sistemi baştan sona taramak için çünkü satın almak istemiyorum sadece tarama amaçlı?

Deneme sürümü premium indirebilirsiniz.

Her bilgisayarda virüs vardır hocam nereden bulaşıyorlar inan bizde bilmiyoruz.

30 günlük deneme üyeliği aldıktan hemen sonra iptal edin 1 ay sonra yeniden para çekmesin unutursanız.

Deneme sürümü premium indirebilirsiniz.

Her bilgisayarda virüs vardır hocam nereden bulaşıyorlar inan bizde bilmiyoruz.

30 günlük deneme üyeliği aldıktan hemen sonra iptal edin 1 ay sonra yeniden para çekmesin unutursanız.
Teşekkürler hocam. Region'a göre Rusça arayüzü kurdu ama olsun sorun değil de yine de değiştirmek istersem nasıl değiştiririm?

Arayüz ayarlarına girdim Rusça biliyorum az çok ama orada English yok. Tarıyor sistem. Aboneliği nereden iptal edebilirim bu arada?

my.kaspersky.com sitesi üzerinden öyle mi?

Herşey için teşekkürler bu arada.

Garip. Bir tane bile olsa zararlı bulmadı.

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam. Region'a göre Rusça arayüzü kurdu ama olsun sorun değil de yine de değiştirmek istersem nasıl değiştiririm?

Arayüz ayarlarına girdim Rusça biliyorum az çok ama orada English yok. Tarıyor sistem. Aboneliği nereden iptal edebilirim bu arada?

Her şey için teşekkürler bu arada.

Türkçe yapın.

Evet aboneliklerim kısmından iptal edebilirsin.

Virüs çıkmaması ilginç siz dosyayı sağ tıklayip sildiyseniz normal silmediyseniz şimdi silin hocam.

Ne demek rica ederim.

Herşey için teşekkürler bu arada.

Ben malwarebytes kullanıyorum hocam, çok daha etkili laspersky ve avast a göre

Yeni konular

Geri
Yukarı