Görüntü ekrana bozuk geliyor

YKS öğrencisi

Decapat
Daha fazla  
Böyle olmasının temel nedeni nedir? Nasıl düzelir? Önerilerinizi hemen ve acil olarak bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 16472892669682427491219898522050.jpg
    16472892669682427491219898522050.jpg
    85,4 KB · Görüntüleme: 86
Benim bilgisayarım laptop hp probook 6550b. Markası oluyor bu.

Siz galiba masaüstü zannettiniz sanırım.
Evet masaüstü zannettim. Şimdi elinizde HDMI kablosu varsa bir HDMI girişli tv veya monitöre bilgisayarı bağlayıp çalıştırın. Görüntü bağladığınız ekranda da aynıysa ekran kartınızda çatlak lehim problemlemi olmuş olabilir. Eğer bağladığınız ekranda görüntü bozukluğu yoksa laptop da ekran ile anakart arasında bulunan ince bir görüntü soketi var. Yerinden oynamış olabilir.

Evet masaüstü zannettim. Şimdi elinizde HDMI kablosu varsa bir HDMI girişli tv veya monitöre bilgisayarı bağlayıp çalıştırın. Görüntü bağladığınız ekranda da aynıysa ekran kartınızda çatlak lehim problemlemi olmuş olabilir. Eğer bağladığınız ekranda görüntü bozukluğu yoksa laptop da ekran ile anakart arasında bulunan ince bir görüntü soketi var. Yerinden oynamış olabilir.

Nerde bulabilirim ? Fiyatları ne kadar ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı