Görüntü gelmeden anakart sürekli reset atıyor

Slaque

Decapat
Kullanmadığım GA-H55M-S2V model bir anakart vardı, bugün çalıştırmayı denediğimde görüntü vermeden birkaç saniye arayla sürekli reset atıyor. Sorunun anakartta olduğunu düşünüyorum ancak yine de emin değilim.
Anakart'da ise tamir ücreti Max kaç TL olur?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı bu videodaki gibi reset atıyor.

Ekran kartı varsa ekran kartını çıkarıp sistemi açmayı deneyin. Kısa devre var gibi ve ramlardede kısa devre olup olmadığını anlamak içinde tek tek söküp çıkarın. Eğer olmadıysa tamamen çıkarın RAM'ları bakın öyle kesiliyor mu sistem haberdar edin.

Bu sabah denemiştim ekran kartını çıkarıp öyle çalıştırdım ardından RAM'i ekran kartını çıkardım en son işlemciyi çıkardım öyle çalıştırdım her şekilde aynı. PSU'nun sağlam olduğundan eminim yabancı forumlarda MOSFET değişmesi gerek diyorlar sanırım tek yol tamirci :).

Bu sabah denemiştim ekran kartını çıkarıp öyle çalıştırdım ardından RAM'i ekran kartını çıkardım en son işlemciyi çıkardım öyle çalıştırdım her şekilde aynı. PSU'nun sağlam olduğundan eminim yabancı forumlarda MOSFET değişmesi gerek diyorlar sanırım tek yol tamirci :).

Tamir ettirmenizi önermem çünkü tamir masrafı anakartın 2 3 kaçı masraf çıkaracaktır. eğer sıkıntı anakartta ise yeni anakart almanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı