Görüntü gelmeyen monitör

Tibrikci

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Hendraheim
Daha fazla  
Geçtiğimiz aylarda yeni bir laptop aldım gerekli sürücüleri de kurdum ve eski monitörümü de bağlamak istedim fakat monitörüm VGA, laptop HDMI girişine sahipti. Ben de gittim, bir "VGA to HDMI dönüştürücü" aldım. Zar zor uğraşlar sonucu eski kutular içinden monitörün Driver CD'i bulup bir şekilde kurdum. Aygıt Yöneticisinde de "AOC 1943W" olarak doğru gözüküyor. Taktığım zaman bağlandığına dair bir uyarı sesi de alıyorum ama ekrana bir türlü görüntü gelmiyor. Fare işaretçisini de tamamen diğer monitöre götürebiliyorum çünkü çok fazla oynatıyorum ve anlaşılıyor ama tek eksik görüntü yok.
Not: Monitörün çalıştığına eminim çünkü eski bir laptopta denedim. Görüntü geliyordu.

İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
İşlemci: AMD Ryzen 5 2500U w/Radeon Vega Mobile Gfx
Ekran Kartı: AMD Radeon RX 560X

Monitör: AOC E943Fws 18.5" 5ms Wide Screen LED Monitör
8903054327858.jpg

Özelikler
Monitör Boyutu18.5"
Görülebilir Ekran Boyutu47.0 cm
Görüntü Formatı16*9
Parlaklık250 cd/m2 (typ)
Kontrast Oranı50.000.000:1 (DCR)
Nokta Aralığı0.3 (H) x 0.3 (V)
Görüntü Alanı410 (H) x 230 (V)
Görüş Açısı170° / 160° (CR ?10)
Tepkime süresi5 ms
Çalışma Frekansı
Çalışma FrekansıH:30 ~ 80 KHz, V:55 ~ 75 Hz
Piksel Frekansı85.5 MHz
Çözünürlük
Maksimum Çözünürlük1366 x 768@60 Hz
Önerilen Çözünürlük1366 x 768@60 Hz
Renk Sayısı16.7 M
HDCP Uyumu-
Çıkış Sinyali
Analog Çıkış: D-Subx
Dijital Çıkış: DVI-D/HDMI- / -
Bağlantı Tipi
D-Sub 15 pinx
DVI-D 24-pin-
HDMI-
Güç
Güç Kaynağı110 ~ 240 VAC, 50 / 60 Hz
Güç TüketimiOn: < 18 W, Standby: < 0.5 W
Diğer Özellikler
Tak&ÇalıştırDDC1 / 2B / CI
Kullanıcı KontrolüAuto (source), Eco (DCR) / left, Image Ratio/right, Menu, Power
OSD Dilleri14 Dil
Hoparlör-
StandartlarCCC, cCSAus, CE, Energy Star 5.0, EPA, EPEAT Silver, FCC, GOST, ISO 9241-307, RoHS, TÜV-Bauart, TÜV-GS, Ukraine Safety, Win7
Diğer Özelliklerwall-mount, Kensington Security Lock, low-power, 4:3 switch, i-Menu, eSaver, USB

Aldığınız dönüştürücünün görselini atar mısınız? Aşağıdaki ürün doğru ürün, bazen yanlış ürün alınabilir. VGA kablo kullanmalısınız.

1588686830153.png

Evde hdmı çıkışlı dvd cihazı ,hd uydu varsa aldığınız vga to hdmı monitöre bağlayın sorun nereden çıktığını öğrenelim önce

Evde hdmı çıkışlı dvd cihazı ,hd uydu varsa aldığınız vga to hdmı monitöre bağlayın sorun nereden çıktığını öğrenelim önce
Öyle bir cihaza maalesef erişimim yok.

Denetim masasında Algıla ve onunda altındaki gelişmiş görüntü ayarlarından sonuç alınmıyor mu?
Seçeneklerde değişiklik yapabiliyorum fakat görüntü olmadığı için sağlıklı bir geri bildirim alamıyorum.

İşletim Sistemiyle bir alakası olabilir mi acaba ? Belki sadece Windows 7 destekliyor olabilir mi?

Hmm erişme imkanınız olsaydı iyi olurdu belki aldığınız dönüştürcüde sorunda olabilir
Aynı zımbırtıdan bende de var laptop, HD uydu cihazı fark etmeksizin görüntü geliyor monitöre

Yeni konular

Geri
Yukarı