Görüntü gelmeyen monitör

Cihazın içini açtım ve ufak bir sarı leke gördüm. Silgi ile yumuşakça temizledim. Tekrar deneyeceğim. Bundan olabilir mi acaba?

zannetmem büyük ihtimalle ya lehimlerden yada kondastör veya direnç falan bozuk olabilir
Evet bir değişiklik olmadı zaten. Acaba monitör ya da sürücüsü sadece windows 7'i destekliyor olabilir mi?
Ayrıca pc monitörü görüyor ama görüntü gelmiyor. Herhalde dönüştürücü bozuk olsa bu da olmazdı.
Monitörü açıp kapattığımda da "No Signal" uyarısı veriyor

Ayrıca şu an farkettim. Monitörü bağlamadan sadece dönüştürücüyü taksam da monitör bağlamışım gibi aynı tepkileri veriyor.
Sanırım sorun dönüştürücüde. Eğer başka bir dönüştürücü bulursam yakın zamanda bildiririm. O zamana kadar başka çözüm önerilerine açığım.
Güncelleme:

Aktif Dönüştürücü - Pasif Dönüştürücü gibi kavramlar olduğunu öğrendim. Bu sebeple çalışmıyor olabilir mi?

Bendeki "hdmi to vga" ama çalışması için "vga to hdmi" olması mı gerekli?

Son düzenleme:
Aktif Dönüştürücü - Pasif Dönüştürücü gibi kavramlar olduğunu öğrendim. Bu sebeple çalışmıyor olabilir mi?

Bendeki "hdmi to vga" ama çalışması için "vga to hdmi" olması mı gerekli?
Bende dönüştürücü konusunda çok araştırdım ve Aktif dönüştürücünün görüntüyü hatasız verdiğini öğrendim ve Dark marka bu dönüştürücüyü aldım monitörüm VGA ekran kartı girişim HDMI yani HDMI to VGA kullanıyorum.

Başka bir dönüştürücüyle denemiştim, olmadı. Dış görünüşü aynı ama herhalde içindeki sistem farklı. Bir de bunu alıp deneyeceğim. Teşekkürler.

Bu arada benim aldığım buydu:
mümkünse "DARK" model olan ile farkını söyleyebilir misiniz?

Son düzenleme:
Başka bir dönüştürücüyle denemiştim, olmadı. Dış görünüşü aynı ama herhalde içindeki sistem farklı. Bir de bunu alıp deneyeceğim. Teşekkürler.

Bu arada benim aldığım buydu:
mümkünse "DARK" model olan ile farkını söyleyebilir misiniz?
Ürünün aktif veya pasif şeklinde bir ifadesi bulunmuyor belki pasiftir ve görüntü alamıyorsunuzdur. Bu yüzden "Aktif" ibaresi bulunan bir dönüştürücü alıp bir daha deneyin bence.

Geri
Yukarı