Görüntü gelmiyor DRAM ve işlemci ışığı yanıyor

Berkayyildiz92

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta SteelSeries Arctis nova 7 kulaklık almıştım 2 gün kullandıktan sonra servise gönderdim Dungle'ı bozuk çıktı yenisini gönderecekler.
Ama bu sürede bilgisayarımda sıkıntılar çıkardı sanırım. Bilgisayarımı açtığımda anakart üzerinde bazen işlemci ışığı bazen de dram ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor öylece kalıyor kapatıp açtığımda rastgele açılabiliyor her kapattığımda 5-6 defa kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Sorun nereden bilmiyorum.

• 11700k.
  • MSI Z590 MAG torpode.
  • Adata Spectrix D60G 8x4 GB 3600 MHz DDR4.
Sistemim var.

Anakartım üzerindeki tüm parçaları sildim slotları temizledim kabloları değiştim RAM'leri tek tek denedim. Sanırım denemediğim bir şey kalmadı fiziksel olarak.
Parçalardan birisi sıkıntılı sanırım ama hangisi olduğunu bulmam gerekli.
Mavi ekran aldım "minidump" dosyasını paylaşıyorum sizlerle sanırım oradan hangi parça olduğu görülebiliyormuş.
Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta SteelSeries Arctis nova 7 kulaklık almıştım 2 gün kullandıktan sonra servise gönderdim Dungle'ı bozuk çıktı yenisini gönderecekler.
Ama bu sürede bilgisayarımda sıkıntılar çıkardı sanırım. Bilgisayarımı açtığımda anakart üzerinde bazen işlemci ışığı bazen de dram ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor öylece kalıyor kapatıp açtığımda rastgele açılabiliyor her kapattığımda 5-6 defa kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Sorun nereden bilmiyorum.

• 11700k.
  • MSI Z590 MAG torpode.
  • Adata Spectrix D60G 8x4 GB 3600 MHz DDR4.
Sistemim var.

Anakartım üzerindeki tüm parçaları sildim slotları temizledim kabloları değiştim RAM'leri tek tek denedim. Sanırım denemediğim bir şey kalmadı fiziksel olarak.
Parçalardan birisi sıkıntılı sanırım ama hangisi olduğunu bulmam gerekli.
Mavi ekran aldım "minidump" dosyasını paylaşıyorum sizlerle sanırım oradan hangi parça olduğu görülebiliyormuş.
Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Kulaklıktan sorun olacağın sanmıyorum. BIOS'u sıfırlamayı denedin mi?

BIOS'um güncel.

Pili takıp çıkarmaktan bahsediyorsanız onu yaptım ama nasıl sıfırlanıyor bilmiyorum.

BIOS ekranında load default yazar onu seçtikten sonra kaydedip çıkmanız gerek.

Geri
Yukarı