Görüntü gelmiyor, ekran kartı fanı 2 saniye sonra duruyor

Fluxta51

Zeptopat
2 ay önce aldım PC'yi sitem(pch F6) RTX 3060, Pro H610M-B DDR4 anakart, 650 watt 80 bronz güç, i5 12. nesil işlemci.

Masayı temizlemek için PC'yi yere koydum kasanın güç kablosunu çıkardım bir de kasanın camını açıp içindeki koyduğum figürleri çıkardım bu kadar geri taktım fişe ekran gelmedi ilk başta güç tuşuyla kapatamıylrdum PC'yi sonra arkadaki tuşla kapatıp açtım.
Ekran kartı fanı başta 2 saniye çalışıp duruyor diğer tüm parçalar sorunsuz mouse vs. güç gidiyor ekran gelmiyor hiçbir türlü.

Diğer konulara baktım pinleri temizleyin demiş ama nasıl yapacağımı bilmiyorum kasa toplu gelmişti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şekilde kısa devre yapmış gibi duruyor veya anakart görüntü yongasında bir problem var gibi. PC konusunda tecrübeli değilseniz sakın sökme takma ve temizleme işlerine girmeyin. Pin kırma, kısa devre yaptırma gibi problemlere sebebiyet verebilirsiniz.
Güvendiğiniz bir bilgisayarcıya veya aldığınız yere götürüp arza tespit yaptırın.

Statik yapmış olabilir, bazen anakartlar bu şekilde kendini korumaya alır. PC'nin kablosunu fişten çekip 10-20 saniye bekleyin, bu süre içinde açma kapama tuşuna basın birkaç kez. Daha sonra fişi takın ve deneyin.

Bu arada fanların durması normal, sıcaklığa ulaşmadığı için çalışmıyor. Bu da kartın aslında normal çalıştığını gösteriyor.

Geri
Yukarı