Görüntü gelmiyor

variemert

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostlar merhaba, bilgisayarım çalışıyor ama görüntü gitmiyor monitöre. RAM'dedir belki sorun diye kontrol ettim ama RAM yerine düzgünce oturmuş. Ekran kartı Intel HD Graphics işlemciye entegre sanırım. Bir iki saattir bu sorun ile uğraşıyorum.

Arkadaşlar yukarıda önerdiğiniz işlemleri uyguladım, fakat herhangi bir işe yaramadı. En başta olduğu gibi kasa çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor. Bilgisayarımda ayrıca bir ekran kartı yok dediğim gibi işlemciye entegre olabilir. Sizce sorun işlemcide olabilir mi?

Arkadaşlar yukarıda önerdiğiniz işlemleri uyguladım, fakat herhangi bir işe yaramadı. En başta olduğu gibi kasa çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor. Bilgisayarımda ayrıca bir ekran kartı yok dediğim gibi işlemciye entegre olabilir. Sizce sorun işlemcide olabilir mi?
Ani bir kapama yaptınız mı ilk defa açılırken mi oldu?

Hayır herhangi bir kapatma yapmadım, daha önceden sorunsuz şekilde kullanıyordum. Termal macunu kontrol etmek amaçlı işlemci bölümünü açtığımdan beri sıkıntı devam ediyor.
Şu an ben olsam işlemciyi tekrar çıkarır temizler macununu sürer daha dikkatli takardım. anlıyorsan bir dene bir şey kaybedeceğini sanmam. Kasayı komple parçalarına ayırıp bios pilini çıkarıp 10 dk sonra toplarsan daha mantıklı olur.

Şu an ben olsam işlemciyi tekrar çıkarır temizler macununu sürer daha dikkatli takardım. Anlıyorsan bir dene bir şey kaybedeceğini sanmam. Kasayı komple parçalarına ayırıp BIOS pilini çıkarıp 10 dk sonra toplarsan daha mantıklı olur.

Dostum Instagram hesabın var mı, bu lanet bilgisayarın işlemci kısmı diğer bilgisayarlardan biraz garip. Eğer müsaitsen oradan yazmak isterim.

Hocam verim ama ben de kendiminkini söke taka öğrendim :) şöyle PC'yi dağıt çok zor değil. Kasa anakart bağlantılarının fotosunu çek oraları biraz sıkıntılı her şeyin fotosunu çek anakartı al eline her yerini kontrol et bir kararma kondansatörlerde vs patlak kaçak yanık var mı yoksa fön makinesi ile iyice soğuk ayarda üflet :) işlemcinin macununu temizle işlemciyi çıkar içinde yamuk pin var mı onları kontrol et ama ilk önce kabloyu değiştirme ya da TV'ye bağlama şansın varsa sökmeden onu dene yine yaz çok kafan karışırsa sabaha kadar nöbetteyim umarım bir şey çıkarabiliriz.

Hocam verim ama ben de kendiminkini söke taka öğrendim :) şöyle PC'yi dağıt çok zor değil. Kasa anakart bağlantılarının fotosunu çek oraları biraz sıkıntılı her şeyin fotosunu çek anakartı al eline her yerini kontrol et bir kararma kondansatörlerde vs patlak kaçak yanık var mı yoksa fön makinesi ile iyice soğuk ayarda üflet :) işlemcinin macununu temizle işlemciyi çıkar içinde yamuk pin var mı onları kontrol et ama ilk önce kabloyu değiştirme ya da TV'ye bağlama şansın varsa sökmeden onu dene yine yaz çok kafan karışırsa sabaha kadar nöbetteyim umarım bir şey çıkarabiliriz.

Bir bakayım o zaman detaylıca, ne var ne yok diye.

İşlemci bu halde.

Dosya Ekleri

• IMG_20210105_225617.jpg
    IMG_20210105_225617.jpg
    197,6 KB · Görüntüleme: 15
RAM slotlarını da anakartı ters çevirip silkele unuttum sonra oraya da çok yakın olmamak şartıyla üflet fönü.
İyice temizle hocam fazla sürme macunu da azar azar ince bir tabaka olsun etrafa fazla yayılmasın. Yeni gördüm görseli kusura bakma.

Resimde gördüğün gibi işlemciyi söktüm, termal macun yenilemesine gerek var mı?

Geri
Yukarı