Görüntü gelmiyor

cemreehzn

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba masaüstü bir bilgisayarımız var. Bilgisayar normal şartlarda veya oyun oynarken zaman zaman bir anda görüntü gidiyor ve arkaplandaki ses bozuk şekilde takılı kalıyor reset attıgımızda açılıştaki bip sesi ve art arda 3 bip sesi geliyor ve görüntü gelmiyor. Bilgisayarcıya sordum ekran kartı bozuk olsa görüntü çizgi çizgi olur dedi. Öyle bir şey olmuyor, bekliyoruz zaman geçince düzeliyor. Bazen oluyor bazen olmuyor. Bir de o şekilde kapandıktan sonra bir zaman acılmıyor öyle kalıyor aynı bip sesi görüntü yok fanlar ısıklar yanıyor görüntü gelmiyor.

Güç kaynağı alayım ohalde kaç almam gerekiyor

VRM ve GPU arızasına benzemiyor sıcaklıklarda normal diyorsunuz, çok yüksek ihtimal Güç kaynağınızda sorun, o sistem içinde yeterli değil zaten verimi de düşmüşse ekran kartını besleyemiyordur.

Güç kaynağı almam gerekiyor ohalde kaç Volt almam gerekiyor

Güç kaynağı alayım ohalde kaç almam gerekiyor

Güç kaynağı almam gerekiyor ohalde kaç Volt almam gerekiyor
Almadan önce sorunu netleştirmek lazım, ekran kartı üzerindeki güç girişlerini kontrol edin, güç kaynağını hava ile temizleyin, bulabilirseniz başka bir güç kaynağı ile deneyin.

Hiçbir alakası yok.

Daha yeni bir sürüm geldi AMD tarafından bende yaptım ve aynı şekilde bozuldu DDU ile silmek zorunda kaldım.

Ne diyorsun? Sistemi güncellemek ile görüntü ne alaka şu driver güncel mi sorusu artık yasaklanmalı her konuda "driverlar güncel mi" yazıp kayboluyorsunuz.

Driver güncel mi diye bir kelime nerede kullanmışım? Yüklediyse bozulma olasiginin olmasından bahsettim düzgün okuyun.

Arkadaşlar güncelleme ile alakası oldugunu düşünmüyorum çok bilgim yok ama güncelliyorum sürekli şu an güncel bir arıza var onun ile akalaı ama ne güç kaynağı oldugu söylendi.

Yeni konular

Geri
Yukarı