Görüntü gelmiyor

Kablolarını kontrol etmelisin o halde. Ama eğer klavyeye ya da hoparlöre enerji gelişi yoksa RAM, BIOS, PSU arızaları akla gelir. Varsa dediğim gibi kablolarını kontrol etmelisin.
Klavyenin ışıkları yanmıyor eğer ramlerde arıza olsa sanırım anakart üzerindeki hata ışıkları yanardı
Hocam PC'ye temizlik mi yaptınız?

Evet temizlik yaptım sonrasında topladım sistem normal olarak her zamanki gibi açılıyor fakat bir türlü görüntü alamıyorum klavye ve hoparlöre de elektrik gelmiyor.

Klavyenin ışıkları yanmıyor eğer RAM'lerde arıza olsa sanırım anakart üzerindeki hata ışıkları yanardı

Evet temizlik yaptım sonrasında topladım sistem normal olarak her zamanki gibi açılıyor fakat bir türlü görüntü alamıyorum klavye ve hoparlöre de elektrik gelmiyor.

Tamamdır hocam dediklerimi yapın inşaAllah açılıcak. PC'yi temizlerken RAM'larin ucuna elinizin teri, toz vs gelmiş olabilir. RAM'lari çıkartıp mavi sınav silgisi ile silin hafifçe sonra üzerindeki silgi tozlarını alıp RAM'lari geri takın. Fakat takarken tam oturduğundan emin olun. RAM'in her iki ucunuda aynı anda sokup aynı anda ittirin tam otursun RAM'lar.
BIOS pilini sök tak. BIOS resetlemeyi biliyorsan resetle. Her ihtimale karşı RAM'leri de sök - tak yap.

Hemen BIOS resetleme gerek yok önce benim dediğimi dene.

Tamamdır hocam dediklerimi yapın inşaAllah açılıcak. PC'yi temizlerken RAM'larin ucuna elinizin teri, toz vs gelmiş olabilir. RAM'lari çıkartıp mavi sınav silgisi ile silin hafifçe sonra üzerindeki silgi tozlarını alıp RAM'lari geri takın. Fakat takarken tam oturduğundan emin olun. RAM'in her iki ucunuda aynı anda sokup aynı anda ittirin tam otursun RAM'lar.

Hemen BIOS resetleme gerek yok önce benim dediğimi dene.

Yaptım hocam fakat değişen bir şey olmadı acaba işlemcide bir sıkıntı olmuş olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı