Çözüldü "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kazuhira Miller

Kilopat
Yer
Mother Base
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi bilgisayarımda sürekli bu hatadan alıyorum. Genellikle youtube da video izlerken ya da oyun oynarken oluyor. İlk zamanlar bu hatayı çok vermiyordu nadiren arada sırada veriyordu ben de önemsemiyordum ama bu sıralar çok fazla olmaya başladı artık PC'de oyun oynayamaz oldum ne zaman bir oyunu açsam hep bu hatadan alıyorum ya da bir video izlerken ekran donuyor ve sonra kararıyor bir kaç saniye sonra PC kendine geliyor sorun çözülüyor ama 5 dk sonra yine bu hatadan alıyorum. Ekran kartının driverlerini falan güncelledim şu an en güncel durumda ama aynı hatayı almaya devam ediyorum. Ben de bu hatayı bu forumdaki bilgili arkadaşlara sormaya karar verdim. Lütfen bana yardım edin.

Ekran kartım : ATI Radeon HD 4350 Series 2 GB
İşletim sistemim : Win 7 Professional 64 bit

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemini Windows 10'a geçir ve en güncel sürücüleri kur. Win7 kullanıyorsan, PC ayaklanıp camdan dışarı atlasa bile şaşırma.

Büyük ihtimal psu sorunu, ekran kartına güç yetmiyor olabilir. Denetim masasından güç seçeneklerinden yüksek performansı seçin. Olmazsa daha güçlü bir psu ile değişin. Aynı durumdan muzdarip idim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayara şuan format atamam içinde önemli dosyalar fotoğraflar vb. şeyler var ve harddiskim filen de yok formattan başka önerebileceğiniz bir şey var mı ?

Büyük ihtimal psu sorunu, ekran kartına güç yetmiyor olabilir. Denetim masasından güç seçeneklerinden yüksek performansı seçin. Olmazsa daha güçlü bir psu ile değişin. Aynı durumdan muzdarip idim.
Bu arada abi senin dediğini denedim ama olmadı.

@Kazuhira Miller kardeşim aynı sorunu ben yaşadım. Ramleri kontrol etmeni tavsiye ederim. Benim sorunum ramden kaynaklıyordu, değiştirince sorun ortadan kalktı büyük ihtimal ram bozulmuştur. (y)

Windows 7 işletim sistemi mevcut ise şuan da hiçbirşeyi kontrol etme direkt olarak 8.1' e geçiş yap eğer güncel driverlar mevcutsa 10' a geçiş yap. Ben Windows 7 işletim sistemi kullanırken bu hatayı çokça aldım. Bilgisayara format attıktan 2-3 ay sonra bu sorun hep başlıyordu 8.1' e geçiş yapınca sorun ortadan tamamen kalktı... @Kazuhira Miller

Abi senin önerdiğin çözüm oldu galiba sistemi yüksek performansa ayarlayıp bilgisayarı yeniden başlattım şuan saatlerdir bilgisayarda oyun oynuyorum ve youtube dan da birkaç tane video izledim 1 kere bile bu hatadan vermedi şimdiye kadar 100 kere bu hatayı vermesi lazımdı. İlk başta olmamıştı ama yeniden başlattım ve sorun ortadan kalktı galiba çünkü saatlerdir 1 kere bile bu hatadan vermedi TEŞEKKÜR EDERİM.

Belki 100% çözülmemiştir ama ne bileyim ? Şimdiye kadar hiç hata vermedi belki birazdan verebilir bilmiyorum bana verecekmiş gibi geliyor ama o çözümü uyguladıktan sonra bu hatadan hiç vermedi onu söyleyeyim eğer bu hatadan verirse ben size mesaj atarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı