Çözüldü Görüntüde bozulma olması ekran kartı kaynaklı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BizowiE

Decapat
RAM
12GB DDR3 1600 MHZ
SSD veya HDD modeli
1TB HDD 256GB SSD
Ekran kartı
Asus Dual RX 580 4GB
Anakart
ASUS H81M-K
İşlemci
i5 4460
RDR 2 oynarken Windows kısmına basarken ya da yükleme kısmında ekran attığım görseldeki gibi kareler oluşuyor.
God of War'ya da It Takes Two gibi oyunlarda olmadığı halde sadece Warzone ve RDR 2 de oluyor bu sorun.
Onun dışında Windows'ta olmuyor.
Diğer görseldeki gibi de AMD hata veriyor.
Artifact denilen şey bu mudur?
Çözümü nedir?
O kadar saat Valorant oynadım bu ekran kartıyla hiçbir sorun yok yazılımsal mı acaba?
Yeni ekran kartım buydu bir sorun mu var.
RAM'lerle alakalı durum var mı yeni RAM takmıştım.

"Bu sorunun iki sebebi var. Birincisi GPU VRM besleme ünitesindeki voltaj kararsızlığı. İkincisi grafik işlemcinin lehim bilyalarının soğuk lehime düşmesi. Ensa bilgisayarı tavsiye ederim oraya gönderebilirsin."
Bir arkadaş bunu demişti.

Bu hatanın olduğu oyunlarda MSI afterbunner RAM kullanımı, ekran kartı sıcaklığı, FPS vb. şeyler açık o da bozuyor olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20220629_145700.jpg
    IMG_20220629_145700.jpg
    251,2 KB · Görüntüleme: 218
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 196
Son düzenleme:
Çözüm
Sorunu kendim çözdüm ekran kartının AMD de ayarlanıyor kısmından frekansı -8 yaptım bir video doğrultusunda ve sorun çözüldü.

Birçok oyunda denedim ve olmadı kare hatası.

@oğuz13
Video da bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sorunu kendim çözdüm ekran kartının AMD de ayarlanıyor kısmından frekansı -8 yaptım bir video doğrultusunda ve sorun çözüldü.

Birçok oyunda denedim ve olmadı kare hatası.

@oğuz13
Video da bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı