Görüntünün kötü olması TV'den mi ekran kartından mı kaynaklanır?

• Konuyu başlatan wsNy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 3B

wsNy

Centipat
Sistemim
i5 4460
Gigabyte Z79HD3 rev 2.1 O.C.
RAM 3x8 1600MHz CL9.
Ekran kartı ASUS GT730 2 GB 128Bit.
120+240 SanDisk SSD.
1 TB Toshiba HDD.

Oyun olarak FIFA, GTA 5 arada da LOL falan oynuyorum.

Monitör olarak 32" bir TV kullanıyorum ve görüntüden memnun değilim. FIFA'da bilgisayar kasıyor.
Onun için ekran kartı almak istiyorum 2 GB yetmiyor bu tür oyunlara görüntü kalitesinden memnun değilim
Dediğim gibi ekranım Full HD 200Hertz sizce TV olduğu için mi görüntü kötü yoksa ekran kartından mı?
Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
1400TL civarı bütçem var. Monitör mü almalıyım yoksa ekran kartı mı?
Ekran kartı olarak RX570 4 GB veya 8 GB olanını düşündüm. 8 GB olursa darboğaz olur mu?

Dosya Ekleri

• IMG-20200322-WA0070.jpg
    IMG-20200322-WA0070.jpg
    70,1 KB · Görüntüleme: 70
  • IMG-20200403-WA0025.jpeg
    IMG-20200403-WA0025.jpeg
    890,9 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG-20200403-WA0038.jpg
    IMG-20200403-WA0038.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle tam olarak memnun olmadığın konuyu bilirsek daha sağlıklı cevaplar alırsın. Kayan yazılar mı okunmuyor? Pikseller kare karemi görünüyor? Oyun oynarken titreme şekil bozukluğu vb. hangi konudan şikayetçisin?

Televizyonlara PC bağlayınca genelde görüntü kalitesi kötü olur yeni ekran kartının kaliteyi arttıracağını düşünmüyorum.
Öyle olmuyor. Ben 1080Ti ile 4K televizyonda kullanıyorum PC'yi. Düzgün bir 4K destekleyen HDMI kablosu alınırsa, cam gibi görüntü eşliğinde oyunların tadı çıkarılır. Ayak bileğim kırıldı diye zorunlu olarak kullansam da, daha monitöre geçmeyi düşünmeyebilirim. O derece memnunum. :) 4K televizyon için konuştum tabii ki ben bu arada.

Televizyonunuzun oyun modu varsa onu açmayı deneyin. Bende az da olsa görüntüyü düzeltmişti. Ekran kartı olarak ikisinide alabilirsiniz. Darboğaz olmaz.
Öyle olmuyor. Ben 1080Ti ile 4K televizyonda kullanıyorum PC'yi. Düzgün bir 4K destekleyen HDMI kablosu alınırsa, cam gibi görüntü eşliğinde oyunların tadı çıkarılır. Ayak bileğim kırıldı diye zorunlu olarak kullansam da, daha monitöre geçmeyi düşünmeyebilirim. O derece memnunum. :) 4K televizyon için konuştum tabii ki ben bu arada.
Usta 4K televizyon farklı, Full HD 1080P ya da 1080i televizyon farklı. Eski Full HD ve HD televizyonlarda görüntü kalitesi çok iyi olmuyor bilgisayara bağlayınca. Hele hele plasma TV ise.

Televizyonunuzun oyun modu varsa onu açmayı deneyin. Bende az da olsa görüntüyü düzeltmişti. Ekran kartı olarak ikisini de alabilirsiniz. Darboğaz olmaz.

Usta 4K televizyon farklı, Full HD 1080P ya da 1080I televizyon farklı. Eski Full HD ve HD televizyonlarda görüntü kalitesi çok iyi olmuyor bilgisayara bağlayınca. Hele hele plasma TV ise.

Yeni nesil 2016-2017 çıkışlı televizyonlarda böyle bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum fakat dediğiniz doğru tabii. Plasma TV'de kötü olur büyük ihtimal. Yine de ekran kartının da etkisi olur.

Yanıtınız için teşekkür edderim öncelikle mesela ara sahnelerde kayarken böyle nasıl anlatayım görüntü bozuluyor video falan izlerken hiçbir problem yok çok net ve memnunum ama oyunlar için aynı şeyi söyleyemem.

Öncelikle tam olarak memnun olmadığın konuyu bilirsek daha sağlıklı cevaplar alırsın. Kayan yazılar mı okunmuyor? Pikseller kare karemi görünüyor? Oyun oynarken titreme şekil bozukluğu vb. hangi konudan şikayetçisin?

kullandığım tv bu;
.
Ekran kartın düşük. Full HD televizyon daha ne yapsın:) tamam monitör kadar olmaz televizyonlar ama GT730 ile GTA 5 yine öp başına koy açılıyormuş yani:)

Orta yüksek arasında oynuyorum okadar kötü değil ama istediğim akıcılık yok vasat bir performans göstermiyor ama istediğim gibi de değil :)
Televizyonlara PC bağlayınca genelde görüntü kalitesi kötü olur yeni ekran kartının kaliteyi arttıracağını düşünmüyorum.

Birkaç yere baktım ekran kartının maks. Çözünürlüğünün yüksek olması lazımmış TV büyük ekran olduğu için benden bundan dolayı hani monitörmü alayım yoksa ekran kartımı onu merak ettim.
Televizyonunuzun oyun modu varsa onu açmayı deneyin. Bende az da olsa görüntüyü düzeltmişti. Ekran kartı olarak ikisini de alabilirsiniz. Darboğaz olmaz.

Usta 4K televizyon farklı, Full HD 1080P ya da 1080I televizyon farklı. Eski Full HD ve HD televizyonlarda görüntü kalitesi çok iyi olmuyor bilgisayara bağlayınca. Hele hele plasma TV ise.

.

.

Elimde bu iki 32" TV mevcut LED yazıyor videolarda problem yok dediğim gibi oyunlarda ara sahne geçişlerinde akıcı değil ve görüntü bozuluyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı