Monitör görüş açısı ve parlaklık değeri en az kaç olmalı?

mdFurkan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar monitör görüş açısı ve parlaklık değerleri en az kaç olmalı böyle bi standart var mı?
Görüş Açısı (Yatay/Dikey)90/65
[TBODY] [/TBODY]
Parlaklık (cd/m)200 cd
[TBODY] [/TBODY]
Bu iki değer güneşin direk vurmadığı bi odada iyi midir ?

Dostum o biraz nasıl kullanacağına bağlı, direk karşısından bakman lazım o monitöre o yüzden pek konforlu değil. Direk olarak ışık vurmadığı zaman 200CD yeterli olabilir. Statik kontrastı kaç monitörün?

Görüş açısını önemsiyorsan ve bütçe ayırırım diyorsan IPS panel, yok ben karşısında oturacağım, sağdan soldan ekrana bakmayacağım diyorsan TN panel de olabilir. Ekranı mat değilse parlaklık değeri mutsuz edebilir, güneş görmese de ışık yakınca bile yansıma yapabilir konumuna göre. Telefonunun parlaklık değerini referans olarak belki alabilirsin, kaç nit olduğu genelde belirtilir ya da incelemesinde olur, senin belirttiğininki 200.

Almadan önce mağazada bakman iyi olur.

Dostum o biraz nasıl kullanacağına bağlı, direk karşısından bakman lazım o monitöre o yüzden pek konforlu değil. Direk olarak ışık vurmadığı zaman 200CD yeterli olabilir. Statik kontrastı kaç monitörün?

Görüş açısını önemsiyorsan ve bütçe ayırırım diyorsan IPS panel, yok ben karşısında oturacağım, sağdan soldan ekrana bakmayacağım diyorsan TN panel de olabilir. Ekranı mat değilse parlaklık değeri mutsuz edebilir, güneş görmese de ışık yakınca bile yansıma yapabilir konumuna göre. Telefonunun parlaklık değerini referans olarak belki alabilirsin, kaç nit olduğu genelde belirtilir ya da incelemesinde olur, senin belirttiğininki 200.

Almadan önce mağazada bakman iyi olur.

Arkadaşlar ürün bu.
VP228TE - Özellikler
mat ekran.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı