Göz bozukluğu nasıl tespit edilir?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Bazen bir yazıyı okumakta veya oyun oynarken karşı rakibi görmekte zorlanıyorum. Gerçek hayatta da aynı şekilde, 40 adım ilerideki kişiyi zor tanıyorum. 1 sene önce gözüm böyle değildi, gayet iyiydi.

Göz bozukluğunu, doktora gitmeden nasıl tespit edebilirim? Test edebileceğim bir şeyler vs. var mıdır?

Direkt doktora git.
Ama tespit etmek çok da zor değil salonda televizyona baktığında bulanık görüyor musun ya da elinde telefona baktığında bulanık görüyor musun bu şekilde miyop veya hipermetrop olduğunu anlayabilirsin.

Göz bozukluğunu, doktora gitmeden nasıl tespit edebilirim?
Hocam ben gözümün bozulduğunu 2-3 yıl sonra anlamıştım. Yani 7 yaşından beri Miyop muşum ancak ben 11 yaşındayken falan anladım. Fark etmeniz çok zor hale geliyor. Şimdi evde size bir kağıda harfler yazıp test yapın desem hiçbir mantığı olmayacak. Doktora gitmeniz daha mantıklı.

Direkt doktora git.
Ama tespit etmek çok da zor değil salonda televizyona baktığında bulanık görüyor musun ya da elinde telefona baktığında bulanık görüyor musun bu şekilde miyop veya hipermetrop olduğunu anlayabilirsin.
Hocam bulanıklık vs. yok. Miyopluk yok yani. Ama bazen, gördüğümü tam seçemiyorum ve gözümün önüne yuvarlak bir şekil geliyor, o yuvarlağın içi birazcık bulanık oluyor. Gözümü kapatıp, açınca düzeliyor.

Hocam bulanıklık vs. yok. Miyopluk yok yani. Ama bazen, gördüğümü tam seçemiyorum ve gözümün önüne yuvarlak bir şekil geliyor, o yuvarlağın içi birazcık bulanık oluyor. Gözümü kapatıp, açınca düzeliyor.
Kanka böyle şeyleri forumlarda çözüm bulmak biraz sağlıksız direkt doktora gitmeni tavsiye ediyorum. Belirli bir hastalık onu tetikleyebilir yani.

Gözünüz zorlanıyor mu peki? Yani göz sinirlerinizi zorluyor musunuz? Gözünüzden yaşlar falan akıyor mu? Miyop gibi şeyler de çok oluyor.

Gözünüz zorlanıyor mu peki? Yani göz sinirlerinizi zorluyor musunuz? Gözünüzden yaşlar falan akıyor mu? Miyop gibi şeyler de çok oluyor.
Okurken zorlanmıyorum, ağrı da olmuyor. Sadece gözüm çok sulu. Ama o arada bir oluyor. Mesela şu an sulu değil. Ama okuldayken, bazen çok sulanıyor. Hatta arkadaşlar ağladığımı sanıyor.

Okurken zorlanmıyorum, ağrı da olmuyor. Sadece gözüm çok sulu. Ama o arada bir oluyor. Mesela şu an sulu değil. Ama okuldayken, bazen çok sulanıyor. Hatta arkadaşlar ağladığımı sanıyor.
Doktora gitmeniz daha iyi sonuç verecektir. Tam emin olamadım. Zaten buradan %100 sonuç çıkmaz. Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı